Ogłoszenia duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 1 kwietnia 2018 r.

1. Dziś, w najważniejszym dniu roku, w uroczystość Zmartwychwstania Pana, gdy Ojciec przez swojego Syna pokonuje śmierć i otwiera nam bramy życia wiecznego, prosimy Go o odnowienie nas przez Ducha Świętego, byśmy „mogli zmartwychwstać do nowego życia w światłości”.

1. Życzymy wszystkim parafianom i gościom, by te święta były czasem trwałej odnowy wewnętrznej i wzajemnych relacji w całej naszej Bożej wręczyckiej rodzinie. Niech tchnięty w nas przez Pana Duch Święty wypali to, co złe.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kościół i jego otoczenie oraz dekorację na Święte Triduum Paschalne, a szczególnie państwu Myrdom, Kotom, Biernackim, p. Tomaszowi i p. Marii. Dziękujemy i gratulujemy naszym Druhom Strażakom, którzy wczoraj tak pięknie dali znak swojej miłości do Jezusa. Dziękujemy chórowi parafialnemu za ogrom pracy, zaangażowanie i ofiarną służbę przez całe Triduum. Dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty.

1. Dziękujemy p. Alojzemu na naprawienie krzyża czwartej stacji drogi krzyżowej.

1. Dzieciom, które w Wielką Noc odnowiły wraz z rodzicami i chrzestnymi swoje przyrzeczenia chrzcielne gratulujemy i życzymy wytrwania oraz wielkiej, gorącej miłości do Jezusa, która wszystko przetrzyma i we wszystkim pokłada nadzieję.

1. W imieniu obdarowanych dziękujemy tym, którzy przynieśli do kościoła dary żywnościowe na stół wielkanocny oraz dzieciom, które przyniosły wypełnione grosikami skarbonki jałmużny wielkopostnej w ramach akcji „Dar juniora dla seniora”.

1. Zakończyliśmy także akcję zbiórki funduszy dla organizacji „Posiłki Maryi”. Od ubiegłej niedzieli zebraliśmy 495,23 zł.

1. Kolejne 27 osób na zapłatę za organy wpłaciło 5020 zł.

1. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, który pomoże nam głębiej zanurzyć się w tajemnicy świąt i zaczerpnąć owoce nowego życia. Warto też przeczytać wywiad z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim o św. Janie Pawle II oraz artykuł o wspaniałej Polce, konstruktorce śmigłowców.

1. Zapraszamy wszystkich do udziału w osobistego lub wspólnego odprawienia Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Opis Szczegółowy tej pięknej modlitwy znajdziemy w „Oblubieńcu”.

1. W najbliższy piątek i sobotę odwiedzimy chorych.

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Dariusz Kubat z Kalei
    i Sylwia Knop z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

1. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na drugie spotkanie parafialnej grupy wolontariuszy miłosierdzia, które odbędzie się w sobotę, 7 kwietnia, o 10:30 w Domu św. Józefa. Nasze pierwsze spotkanie od razu zaowocowało wizytami w domach u wielu potrzebujących i włączeniem ich do programu pomocowego Caritas. Spotkania wolontariuszy będą odbywały się w pierwsze soboty miesiąca. Zgodnie z nauką Jezusa, to co uczynimy jednemu z braci naszych najmniejszych, Jemu uczynimy (por. Mt 25, 40).