Ogłoszenia duszpasterskie IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 czerwca 2018 r.

1. Dziś, w IX niedzielę zwykłą, w doroczny dzień dziękczynienia, przypada również
    40 rocznica święceń Księdza Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo. Polecajmy Go Bogu w naszych modlitwach.
  1. Gratulujemy dziesięciu młodym z naszej parafii, którzy przeżyli wczoraj na Po-lach Lednickich wspaniałe spotkanie z Jezusem wraz z wieloma tysiącami pielgrzymów z całej Polski i z zagranicy. Życzymy obfitych owoców spotkania.
  1. Dziś o 15:00 Mszą św. w bazylice archikatedralnej, przy ul. Krakowskiej w Częstochowie, rozpoczyna się „Marsz dla życia i rodziny”. Serdecznie zapraszamy tych, którzy kochają życie i bronią je, od poczęcia do naturalnej śmierci.
  1. Dziękujemy za poświęcenie tym, którzy przygotowali ołtarze i piękną modlitwę w uroczys-tość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękujemy Strażakom i Policjiza zapewnienie bezpieczeństwa uczestniczącym w procesji. Chórowi gratulujemy pięknej posługi,
    a dzieciom i ich rodzicom – ofiarnej miłości do Jezusa. Gratulujemy także tym, którzy codziennie (do najbliższego czwartku) uczestniczą w procesji eucharystycznej. Dziękuje-my panu stolarzowi za nowy feretron.
  1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  1. Jutro, w poniedziałek, będziemy obchodzili uroczyście święto rocznicy poświęcenia kościoła św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny we Wręczycy Wielkiej. Oto
    24 lata temu Ks. Arcybiskup Metropolita Stanisław Nowak poświęcił Bogu nasz nowy kościół. Zapraszamy na Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych budowniczych kościoła. Można przed Mszą św. przekazać ich imiona w kancelarii lub zakrystii.
  1. We wtorek wspomnienie św. Bonifacego, który w Germanii głosił Ewangelię, zakładał diecezje i klasztory, zwoływał synody. Mając 80 lat udał się ponownie na misję do Fryzji
    i w Dokkum (dzisiejsza Holandia) został zamordowany wraz z 52 towarzyszami w sam dzień Zesłania Ducha Świętego.
  1. W środę o 16:00 dalszy ciąg egzaminu dla kandydatów do bierzmowania, a o 16:30 spotkanie organizacyjne z udziałem rodziców.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Okolicznościowe modlitwy
    za powołanych i o powołania odprawimy wieczorem.
  1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  1. W najnowszej „Niedzieli” polecamy artykuł o roli jaką spełniło nabożeństwa do Bożego Serca w jednoczeniu wszystkich Polaków z trzech zaborów i podtrzy-mywaniu ducha niepodległości.
  1. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajdziemy piękny starożytny tekst św. Augustyna, który pomoże nam dobrze przeżyć jutrzejsze parafialne święto.
  1. Za tydzień w niedzielę, podobnie jak przed rokiem, tym razem z Jasnej Góry
    do Gostynia przez Wręczycę, odbędzie się akcja charytatywna „Misja Kubuś – 220 km”. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  1. Jedna osoba na zapłatę za organy wpłaciła 100 zł.
  1. Z naszej parafii odszedł do wieczności ojciec rodziny, śp. Sylwester Nowak z ul. Kopalnia-nej, l. 59. Ostatnio służył wszystkim naprawiając buty i dorabiając klucze. Pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.