Ogłoszenia duszpasterskie X NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 czerwca 2018 r.

1. Dziś, w X Niedzielę Zwykłą, wraz z całym Kościołem prosimy naszego kochanego Ojca, abyśmy przez Niego natchnieni poznawali, co jest słuszne, i z Jego pomocą to wypełniali. Bez Niego nam się to na pewno nie uda.
  1. Gratulujemy uczestnikom „Marszu dla życia i rodziny” pięknego, radosnego świadectwa wdzięczności Bogu za życie i rodzinę. Tak wielu jest ludzi smutnych i nieszczęśliwych, którzy nie dostrzegają Bożych darów.
  1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy nadal, codziennie, pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  1. Z wdzięcznością Bogu wspominamy poniedziałkowe święto rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Ufamy, że to święto, zgodnie z wielowiekową tradycją Kościoła powszechnego, wpisze się na stałe w dobre zwyczaje naszej parafii i naszych rodzin.
  1. W poniedziałek będziemy wspominali w liturgii św. Barnabę, Apostoła.
    W środę zapraszamy szczególnie tych, którzy czczą św. Antoniego z Padwy. Z pewnością wielu z nas ma za co mu podziękować i o co modlić się przez jego wstawiennictwo.
    We czwartek będzie zaś wspomnienie bł. Michała Kozala, niezłomnego pasterza, męczennika, który nigdy nie opuścił Jezusa i Jego owiec.
  1. W środę w naszej parafii odbędzie się wielka uroczystość bierzmowania grupy odważnych młodych z naszej parafii, którzy chcą z Jezusem poszerzać Królestwo Boże. Wykorzystajmy tę okazję do spotkania z Panem i Bożym sługą – ks. Biskupem Andrzejem Przybylskim. Nasza młodzież i my sami tak bardzo potrzebujemy obfitych łask Ducha Świętego.
  1. Dziękujemy wolontariuszom miłosierdzia za zorganizowanie pomocy dla naszej parafianki, która potrzebowała wymienić sedes w swoim mieszkaniu, ofiarodawcom za sfinanso-wanie, a p. Janowi za nieodpłatne wykonanie pracy. Chwała Panu!
  1. W najnowszej „Niedzieli” polecamy wywiad z ostatnim żyjącym kolegą szkolnym Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II, artykuł o ks. Dolindo Ruotolo oraz ostatni przed śmiercią tekst jednego z redaktorów „Niedzieli”, śp. ks. Marka Łuczaka, o roli parafialnej rady duszpasterskiej.
  1. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajdziemy bardzo ciekawe i wartościowe słowa Papieża Franciszka o bierzmowaniu. Warto przeczytać je z uwagą, aby jeszcze owocniej
    na co dzień przeżywać tez sakrament i odnowić go w środę.
  1. W imieniu chorego Kubusia dziękujemy tym, którzy wspomogli akcję charytatywną
    z dochodem przeznaczonym na jego leczenie.
  1. Cztery osoby na zapłatę za organy wpłaciły 400 zł.
  1. Dziękujemy ks. Rafałowi Chruślińskiemu, przełożonemu Instytutu Świętej Rodziny,
    za poświęcenie swojego cennego czasu dla nas, głoszenie słowa Bożego, modlitwę za nas i dodawanie odwagi do budowania pięknej relacji z Bogiem i między sobą. Niech Bóg błogosławi w służbie małżeństwom i rodzinom.