Ogłoszenia duszpasterskie XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 sierpnia 2018 r.

1. Dziś, w XVIII Niedzielę Zwykłą, modlimy się do naszego Ojca i Stworzyciela
    o odnowę i obronę naszego życia przed zepsuciem.
  1. Rozpoczął się sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji podjętej w intencji trzeźwości wszystkich Polaków. Zachęcamy do radosnego udziału w tym duchowym dziele, które niejedną rodzinę i społeczność uratowało od całkowitej klęski, albo też do podjęcia wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych przez 100 dni, aż do dnia rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, zgodnie z apelem Zespołu Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, który był zamieszczony w ubiegłym tygodniu. Jeśli ktoś nie czytał jeszcze tekstu tego apelu, to zachęcamy do zabrania go z zakrystii lub kancelarii.
  1. W poniedziałek będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego, w środę wspomnienie św. Dominika, we czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy oraz dzień modlitwy za ofiary Holokaustu, w piątek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, a w sobotę – św. Klary, dziewicy.
  1. Również w sobotę o 21:00 zapraszamy na kolejne comiesięczne spotkanie modlitewne
    w intencji Ojczyzny w formie Apelu Jasnogórskiego.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł o udziale młodzieży, „Orląt Warszawy”, w Powstaniu Warszawskim i w walce z sowieckim okupantem, równie wartościowy artykuł o Edycie Stein i jeszcze ten, który opisuje związek papieża
    z niezwykłym obrazem przedstawiającym nawrócenie św. Mateusza, którego autorem jest sławny Caravaggio.
  1. W naszym „Oblubieńcu” odnajdziemy szczegółowe informacje o konkursie dla dzieci
    i młodzieży, którego rozstrzygnięcie nastąpi 15 sierpnia oraz tekst pierwszej po przerwie urlopowej katechezy Papieża Franciszka (z ubiegłej środy) o pierwszym przykazaniu Dekalogu.
  1. W ubiegłym tygodniu do funduszu organowego wpłynęło 355 zł (Zofia Soluch oraz anonimowy darczyńca).
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Piotr Oziębała z Truskolas i Marta Gębuś z Wręczycy Małej, Michał Wójcik z Częstochowy i Martyna Majchrzak
    z Częstochowy, która pochodzi z Wręczycy Wielkiej oraz Dominik Trzepizur z Wręczycy Wielkiej i Magdalena Rurańska z Węglowic. Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. Już w najbliższą sobotę przybędzie do nas Pielgrzymka Głogowska. Duszpasterze
    i uczestnicy są już w drodze na Jasną Górę i proszą o wielką życzliwość oraz przyjęcie ich na noc do naszych domów. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do przyjęcia pątników.
  1. Trwają przygotowania do naszego świętowania z Maryją w dniu Jej Wniebowzięcia. Będzie to wielkie święto zawierzenia naszych rodzin i naszej parafii opiece Matki Bożej
    i dziękczynienie za dotychczasową troskę o nas. Będziemy duchowo odnawiać Jej ukoronowanie na Królową Nieba i Ziemi w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.