Ogłoszenia duszpasterskie XXIX TYDZIEŃ W CIĄGU ROKU 28 października 2018 r.

1. Przez cały rozpoczęty dziś XXX tydzień w ciągu roku, prosimy Ojca o pomnożenie
    w całym Kościele wiary, nadziei i miłości.
  1. Jutro przypada w naszej archidiecezji Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej Świętej Rodziny w Częstochowie.
  1. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji w piątek specjalna Msza św. dla dzieci o 16:30, a przed nią spowiedź św. dla nich. Po niej spowiedź św. dla dorosłych.
  1. We czwartek, w uroczystość Wszystkich Świętych, Msza św. o 12:00 będzie
    na cmentarzu. Przed nią, o 11:00, odbędzie się procesja połączona z modlitwą różańcową za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych.
    Podobnie jak w ostatnich latach spotkamy na cmentarzu ucznia Niższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej, który będzie zbierał ofiary na potrzeby szkoły. Już dziś przekazujemy serdeczne podziękowania Rektora seminarium za okazaną pomoc i wrażliwość serca.
    Przypominamy, że dobrowolne opuszczenie Mszy św. w święto nakazane,
    np. 1 listopada, podobnie jak w niedzielę, jest grzechem śmiertelnym. Niech cześć dla zmarłych nie przeszkodzi nam w przeżywaniu naszej więzi z Bogiem. Na Mszę św. świąteczną możemy przyjść już w środę wieczorem.
  1. W piątek obchodzić będziemy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św.
    w tym dniu odbędą się w naszym kościele o 7:00, 16:30 – dla dzieci i 18:00.
  1. Od uroczystości Wszystkich Świętych do środy 8 listopada będziemy modlili się w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach oktawalnych. Będzie to różaniec św. i Msza św.; w dni powszednie oprócz soboty o 17:15, a w niedzielę o 16:15. W sobotę – wyjątkowo – najpierw Msza św. o 9:00, a po niej różaniec.
    Pod chórem znajdziemy formularze, na których wpisujemy imiona naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w ramach wypominków jednorazowych na cmentarzu (1. listopada), oktawalnych (do 8 listopada codzienny różaniec św. i Msza św.) i rocznych (w pierwsze niedziele miesiąca).
  1. Tradycyjnie prosimy o pomoc w uporządkowaniu cmentarza. Zatroszczmy się także
    o nagrobki, których nikt nie otacza opieką.
  1. 2. listopada o 19:00 w kościele św. Józefa w Częstochowie odbędą się Zaduszki Artystyczne.
  1. Do skarbony przy figurze św. Izydora na pomoc w zakupie opału na okres zimowy
    dla najuboższych parafian złożyliśmy w ubiegłą niedzielę 317,47 zł.
    dla najuboższych parafian złożyliśmy w ubiegłą niedzielę 317,47 zł.
  1. W najnowszej „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuł o testamencie św. Jana Pawła II dla Europy oraz wzruszający list śp. ks. Arkariusza Olczyka zmarłego
    1. października po ciężkiej chorobie, który w niezwykły sposób przeżywał swoje kapłaństwo.
  1. W ostatnim tygodniu na fundusz organowy przekazano 600 zł (ofiarodawca anonimowy). Na posiłki dla pracujących przy budowie organów złożono 60 zł i torbę jedzenia. Bóg zapłać. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ługach-Radłach wyraziła chęć przyjęcia dla tamtejszego kościoła atrapy piszczałek, które obecnie wiszą w naszym kościele na chórze. Prosimy o zgłaszanie swojej opinii na ten temat.

1. Wczoraj odeszła do Pana śp. Danuta Marczyk z ul. Brzozowej we Wręczycy Małej, l. 78. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.
  1. Stowarzyszenie „WeWręczycy” po raz czwarty organizuje Międzynarodowy Koncert
    z udziałem artystów między innymi z Ukrainy. Organizatorzy serdecznie zapraszają na koncert, który odbędzie się dziś, 28 października 2018 r. o 17 00 w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej.