Ogłoszenia duszpasterskie XXXI TYDZIEŃ W CIĄGU ROKU 4 listopada 2018 r.

1. W XXXI. tygodniu w ciągu roku z całym Kościołem prosimy Ojca, byśmy bez przeszkód dążyli do obiecanego zbawienia.
  1. Dziś też odbywa się druga tura wyborów samorządowych. Módlmy się o pokój i jedność między nami oraz światło i mądrość potrzebną do głosowania.
  1. W imieniu rektora i całej społeczności Niższego Seminarium w Częstochowie dziękujemy
    za pomoc materialną udzieloną w Uroczystość Wszystkich Świętych.
  1. Dziękujemy tym, którzy podjęli ofiarny trud porządkowania opuszczonych grobów na naszym cmentarzu, szczególnie dziecięcych.
  1. W poniedziałek o 18:45 odbędzie się katecheza dla III klas gimnazjalnych.
  1. Comiesięczne spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy św.
  1. W piątek będziemy obchodzili święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie,
    w której znajduje się katedra papieska (czyli jego tron). W sobotę przypada wspomnienie
    św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  1. Codziennie, aż do czwartku, modlimy się w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach oktawalnych. Różaniec św. i Msza św.: dziś o 16:15, a w pozostałe dni – o 17:15.
  1. Dziś rano rozpoczynamy także tzw. wypominki roczne, które przez cały rok odbywają się
    w pierwsze niedziele miesiąca o 7:30.
  1. W sobotę o 15:30 przy domu św. Józefa odbędzie się już po raz trzeci „Ognisko niepodległości” połączone ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, na które już teraz wraz
    ze współorganizatorem, stowarzyszeniem „WeWręczycy”, serdecznie zapraszamy.
  1. Następna niedziela będzie dla nas wyjątkowa. W ramach wizytacji kanonicznej odwiedzi nas
    Ks. Biskup Antoni Długosz. Będzie się z nami modlił, rozmawiał, głosił słowo Boże i świętował 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
  1. Tradycja wizyt pasterskich sięga czasów apostolskich. Jak pamiętamy, Apostołowie przemierzali wielkie odległości, by odwiedzać wspólnoty, utwierdzać wiarę i obyczaje, udzielać sakramentów oraz głosić słowo Boże. Obecnie, jeśli nie ma przeszkód, wizytacje odbywają się co pięć lat.
  1. Ksiądz Biskup będzie z nami od rana do popołudnia.
  1. Dzieci zapraszamy szczególnie na 10:00. Około 11:00 odbędzie się spotkanie wszystkich grup parafialnych z Ks. Biskupem. Na Mszę św. w intencji Ojczyzny, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zapraszamy na 12:00, szczególnie władze, poczty sztandarowe i delegacje wszystkich organizacji wręczyckich.
  1. Tego dnia Ks. Biskup odwiedzi też cmentarz i wybranych chorych.
  1. Dzisiejsze ofiary przeznaczamy na kolejną ratę za organy.
  1. Do skarbony przy figurze św. Izydora na pomoc w zakupie opału na okres zimowy dla naj-uboższych parafian złożyliśmy w ubiegłą niedzielę 86,10 zł.
  1. W najnowszej „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuł o wielkim Polaku, Erazmie Józefie Jerzmanowskim oraz tekst poświęcony przeżywaniu żałoby.
  1. W ostatnim tygodniu na fundusz organowy przekazano 1600 zł (Robert Baran, Krystyna Lamik oraz troje ofiarodawców anonimowych). Dziękujemy też za produkty żywnościowe.
  1. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Pietrzaka z ul. Śląskiej we Wręczycy Wielkiej, l. 88. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.