Ogłoszenia duszpasterskie I TYDZIEŃ ADWENTU 2 grudnia 2018 r.

1. Dziś, w pierwszą niedzielę Adwentu modlimy się o dobre przygotowanie na spotkanie przychodzącego Chrystusa, byśmy mogli posiąść Królestwo Boże.
  1. W ostatnią niedzielę na wsparcie dla mieszkanki Częstochowy, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej, zebraliśmy 650 zł. Pieniądze zostały już jej przekazane na zakup węgla.
  1. Ks. Adrian Sikora, który mieszkał od kilku miesięcy w naszej parafii, odprawiał Msze św., głosił słowo Boże i służył w konfesjonale od dzisiaj jest wikariuszem parafii św. Marcina w Kłobucku. Dziękujemy mu za otwarte serce i piękne świadectwo wiary, kultury osobistej i oddania Bogu. Życzymy obfitości Bożych łask na kolejnym odcinku posługi.
  1. Cieszymy się, że dzięki działaniu członków Akcji Katolickiej znacząco zwiększyła się liczba uczestników nabożeństwa pierwszych sobót w naszym kościele.
  1. W poniedziałek o 18:45 i we czwartek o 15:30 (do wyboru) odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z III. klas gimnazjalnych.
  1. W poniedziałek będziemy obchodzić wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera i wielkiego misjonarza; we wtorek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki między innymi górników, hutników i murarzy; we czwartek – św. Mikołaja, biskupa; w piątek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  1. Członków Żywego Różańca zapraszamy na comiesięczne spotkanie, które odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej
  1. W piątek odbędzie się pierwsze spotkanie, organizacyjne, dla małżeństw według metody Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie.
  1. Wszystkich, a szczególnie nasze kochane dzieci zapraszamy na roraty, czyli poranne adwentowe Msze św. ku czci Matki Najświętszej, które odprawiać będziemy, podobnie jak w latach ubiegłych, od poniedziałku do piątku o 7:00, a w soboty o 9:00. Jednak w najbliższą sobotę nie będzie rorat, bo przeżywać będziemy wielką uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu o 9:00 odbędzie się Msza św. w intencji wszystkich oddających się Niepokalanej. Jest to też święto patronalne młodzieży żeńskiej.
  1. Również w sobotę, ale o 12:00 odbędzie się modlitwa tzw. godzina łaski. Matka Boża, objawiając się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono godzinę łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.” Dlatego grupa parafian prosiła o to nabożeństwo w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
  1. Gratulujemy uczniowi z VIII klasy, Kamilowi Ogłazie i jego katechecie, ks. Andrzejowi, zakwalifikowania się do finału wojewódzkiego konkursu biblijnego. Obiecujemy modlitwę o dobry wynik w ostatecznej rywalizacji.
  1. W zakrystii, a w dni powszednie w księgarni, można już nabyć duże i małe świe-ce Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które ma już 25 lat.
  1. Pod koniec tego tygodnia dotrą do naszych domów opłatki na stół wigilijny. Wszystkie ofiary złożone dobrowolnie przy tej okazji przeznaczymy na spłatę zaległości za nowe organy.
  1. Nasze rekolekcje parafialne będziemy przeżywać od 14. do 16. grudnia.
  1. Najnowsza „Niedziela” pięknie przygotuje nas do dobrego przeżycia Adwentu. Numer ten zawiera też wzruszający i głęboki wywiad z ciężko chorym, znanym w całej Polsce i za granicą duszpasterzem studentów i rekolekcjonistą, ks. Piotrem Pawlukiewiczem oraz list Premiera Polski do Kół Gospodyń Wiejskich.
  1. W ostatnim tygodniu „na organy” pewna rodzina przekazała swoją drugą ratę w wys. 1500 zł, a p. Anna Knopik i inni anonimowi ofiarodawcy w ostatnim czasie przekazali w sumie 1450 zł. W piątek budowniczowie otrzymali 9 tys. zł. O tydzień odłożyli nam spłatę pozostałej części raty listopadowej, czyli 11 tys. zł.
  1. W ramach przedświątecznej zbiórki żywności koordynowanej przez Caritas, wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze, które trafią do najuboższych rodzin. Zbiórka żywności będzie przeprowadzana w dniach 7-8 grudnia od 9:00 do 18:00 (piątek) i 9:00 – 15:00 (sobota) w sklepach sieci Biedronka i Lewiatan.
  1. W naszym kościele od dzisiaj można również przynosić żywność (o długim terminie przydatności) i składać ją do kosza obok stolików stojących pod chórem. Zebrana żywność zostanie przekazana potrzebującym przed świętami.
  1. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności śp. Marianna Pasieka z ul. Ogrodowej, l. 90 oraz śp. Stanisława Soluch z ul. 3-Maja, l. 84. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.