Ogłoszenia duszpasterskie II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 marca 2019 r.

1. Dziś, w II Niedzielę Wielkiego Postu, modlimy się o to, abyśmy słuchając wytrwale Jezusa, zgodnie z Bożą obietnicą doświadczyli ożywienia wiary i oczyszczenia serca.
  1. Bogu niech będą dzięki za wszelkie owoce trwających rekolekcji i rozpoczętej dziś rano Doby Eucharystycznej.
    Dziękujemy także wszystkim, którzy posługiwali w rekolekcjach, a szczególnie
    ks. Adamowi Polakowi, diecezjalnemu duszpasterzowi młodych, ks. Wikariuszowi Andrzejowi, pani katechetce Monice, dyrekcji i nauczycielom naszej szkoły, księżom spowiednikom, chórowi parafialnemu, panom organistom: Eugeniu-szowi, Robertowi
    i Sebastianowi, panu kościelnemu, pani gospodyni, Służbie Liturgicznej Ołtarza i tym, co ofiarnie posługiwali modlitwą i postem przed rekolekcjami i posługują nimi nadal
    w intencji ich owoców.
    Prosimy o zapoznanie się z planem dyżurów modlitewnych i zapraszamy do udziału
    we Mszy św. wynagradzającej za grzechy przeciwko Eucharystii, między innymi
    za opuszczanie Mszy św. z błahego powodu i brak wiary w prawdziwą obecność Jezusa.
  1. Również dziś wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy tzw. niedzielę „ad gentes”, czyli dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami, w tym roku pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”. Ofiary z niedzielnej zbiórki zasilą fundusz solidarności z misjonarzami. Zachęcamy by przy wyjściu z kościoła złożyć ofiarę na ten cel do puszek trzymanych przez wolontariuszy.
  1. Dziś rodzice i kandydaci do bierzmowania z kl. III gimnazjalnych będą mieli swoje spotkanie o 11:00.
  1. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się jutro o 19:00 w plebanii.
  1. We wtorek będziemy przeżywali bardzo oczekiwaną i kochaną przez nas uroczystość odpustową. Msze św. ku czci św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny odbędą się w poniedziałek o 18:00 (wigilijna) i we wtorek o 9:00 oraz suma odpustowa o 18:00.
    Na obie Msze św. wtorkowe można zgłaszać intencje za żywe i zmarłe Józefy, żywych
    i zmarłych Józefów oraz innych ojców naszych rodzin. Na sumę odpustową o 18:00 zapraszamy poczty sztandarowe, druhów strażaków do posługi przy baldachimie, panów
    i panie do niesienia chorągwi i feretronów, całą asystę liturgiczną, a przede wszystkim nasze rodziny, które tyle zawdzięczają opiece św. Józefa.
  1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy w piątek o 16:30 dla dzieci, o 17:15
    dla dorosłych i młodzieży.
  1. W poniedziałek, 25 marca – w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Sanktuarium Świętej Rodziny w Częstochowie, Ks. Arcybiskup Metropolita dr Wacław Depo udzieli specjalnego błogosławieństwa małżeństwom przygotowujących się do narodzin dziecka. Ci, którzy zgłoszą swoje imiona otrzymają także imienną pamiątkę z tego wydarzenia.
  1. Dziękujemy panom, którzy pomogli wczoraj wnieść na chór stalową konstrukcję podestu dla naszego chóru.
  1. W nowym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie rozmowę z Bp. Jerzym Mazurem, który niedawno odwiedził polskich misjonarzy w Papui-Nowej Gwinei, artykuł
    o światowej pladze nadużyć na nieletnich oraz tekst zawierający wyjaśnienie roli katechezy w szkole.
  1. W „Oblubieńcu” znajdziemy szczegółowe informacje o misyjnym Dziele Pomocy „Ad gentes”, które dziś wspieramy oraz wartościowy tekst o św. Józefie.
  1. W ostatnim tygodniu jeden anonimowy ofiarodawca złożył na organy 150 zł. Potrzeba jeszcze 11730,40 zł.
  1. Przez cały Wielki Post można składać ofiary na pomoc dla fundacji Mary’s Meals (Posiłki Maryi) do skarbony przy figurze św. Izydora.
  1. Dziękujemy tym, którzy w ubiegłym tygodniu do kosza pod chórem złożyli pokarmy dla uboższych z naszej parafii. Kosz już od kilku miesięcy jest codziennie opróżniany,
    a artykuły spożywcze trafiają do potrzebujących.