Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12 maja 2019 r.

1. Dziś, w IV Niedzielę Wielkanocną, niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania – prosimy kochanego Ojca, by nas z całym Ludem prowadził do nieba
    za Jezusem, zwycięskim Pasterzem. Zachęcamy do gorliwej modlitwy w naszych domach
    o liczne święte powołania do sakramentu święceń i życia konsekrowanego. W tej intencji będziemy się modlić szczególnie w środę w ramach nabożeństwa majowego, podczas nowenny i Mszy św.
  1. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na seminarium duchowne.
  1. Gratulujemy ks. Andrzejowi, rodzicom i chrzestnym pięknego przygotowania dzieci
    do Pierwszej Komunii św.
  1. Za tydzień o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania
    z III klas gimnazjalnych, a już w poniedziałek odbędzie się egzamin teoretyczny naszej młodzieży.
  1. Przypominamy, że rocznicę I Komunii św. w tym roku będziemy obchodzili uroczyście
    16 czerwca, a uroczystość I Komunii św. w 2020 r. odbędzie się w naszym kościele
    17 maja.
  1. We wtorek będziemy przeżywali święto św. Macieja Apostoła, a we czwartek święto
    św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  1. W piątek o 18:00 odprawimy Mszę św. o miłosierdziu Bożym, a o 20:00 odbędzie się godzina adoracji prowadzona przez ks. Wikariusza zakończona indywidualnym błogosławieństwem.
  1. Za tydzień, tj. 19 maja pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” odbędzie się coroczna archidiecezjalna pielgrzymka rolników do sanktuarium maryjnego w Gidlach. Chętnych
    do wspólnego wyjazdu prosimy o zgłoszenie się do środy.
  1. W poniedziałek przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, czyli za dwa tygodnie, rozpoczniemy tradycyjne modlitwy przy krzyżach z racji Dni Modlitw o urodzaje.
  1. W poniedziałek rozpoczęły się prace remontowe i adaptacyjne w zakrystii. Dzięki temu powstanie drugi poziom zakrystii, dogodny dostęp do strychu magazynowego, większa zakrystia ministrantów, a szafa z ornatami opuści nareszcie kaplicę przedpogrzebową.
    W najbliższych dniach zostaną wymienione pierwsze drzwi w kościele.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” znajdziemy świadectwo bliskiego kuzyna o św. Matce Teresie z Kalkuty oraz tekst o ks. Andrzeju Urbańskim, którego życiorys mógłby stać się filmowym scenariuszem, a który między innymi organizował ze św. Matką Teresą misje
    w Indiach i błogosławił małżeństwu Kamila Stocha.
  1. W „Oblubieńcu” zamieściliśmy, jak co roku, bardzo ciekawe Orędzie Ojca świętego Franciszka na 56. Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
  1. W ostatnim tygodniu złożono na organy 250 zł (Irena Kot, Zofia i Andrzej Wójcik oraz ofiarodawca anonimowy). Potrzeba jeszcze 8780 zł.
  1. Pierwsza osoba na remont kościoła ofiarowała 200 zł.