Ogłoszenia duszpasterskie WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 2 CZERWCA 2019 r.

1. Dziś, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, prosimy wraz z całym Kościołem kochanego Boga Ojca, abyśmy „pełni świętej radości” składali Mu dziękczynienie i aby wzmocnił w nas nadzieję, że jako „członkowie Mistycznego Ciała Chrystusa, połączymy się z Nim w chwale” po naszej śmierci.
  1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy, którzy zostali zamordowani w Ugandzie w 1886 r. W środę będziemy wspominali
    św. Bonifacego, biskupa i męczennika, a w sobotę – św. Jadwigę Królową, która jest słusznie nazywana Apostołem Litwy. Zachęcamy do przeczytania w Oblubieńcu poruszających tekstów zarówno o męczennikach i naszej Królowej.
  1. Dziękujemy tym, którzy dali szczególne świadectwo wiary i troski o dobro nas wszystkich przez udział w modlitwach o urodzaje przy naszych krzyżach.
  1. Codziennie pół godziny przed ostatnią Mszą św. zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca naszego ukochanego Pana Jezusa.
  1. We wtorek i czwartek o 16:00 odbędą się próby do rocznicy I Komunii św.
  1. W najbliższy piątek i w sobotę po południu odwiedzimy chorych.
  1. W piątek o 9:00 odbędzie się uroczysta Msza św. jubileuszowa naszej szkoły.
  1. W sobotę o 18:00 odprawimy uroczystą Mszę św. Wigilijną Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Odbędzie się ona po raz pierwszy w naszym Kościele w tzw. „dłuższej formie”, której polskie tłumaczenie zostało zatwierdzone przez Stolicę Apostolską w roku ubiegłym. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Będziemy słuchać słowa Bożego, uwielbiać Pana i wołać o zstąpienie Ducha Świętego na polską, a szczególnie wręczycką Ziemię.
  1. W najbliższych tygodniach powinny zostać podjęte ważne decyzje w sprawach ekono-micznych naszej parafii. Z tego powodu, a także dla lepszej troski o nasze wspólne dobro, w najbliższym czasie zostanie powołana Parafialna Rada do spraw Ekonomicznych. Według prawa kościelnego jej zadaniem jest wspieranie proboszcza w administrowaniu dobrami materialnymi parafii. Dlatego proszę wszystkich o proponowanie kandydatów
    do tejże Rady.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Przemysław Stasik i Karolina Kijas z Wręczycy Wielkiej oraz Bartłomiej Cisak z Kocmyrzowa i Katarzyna Janik, pochodząca
    z Wręczycy. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł „Niebo jest naszą przyszłością” jako pomoc w pogłębionym przeżyciu dzisiejszej uroczystości oraz dwa artykuły o duchowości
    i znaczeniu św. Królowej Jadwigi, a także artykuł o sześcioraczkach z Tylmanowej, które urodziły się dwa tygodnie temu w Krakowie.
  1. Na renowację Kościoła wpłacono kolejne 1400 zł (Teresa Sobczak, Elżbieta i Wiesław Kała, Maria Dawidowicz i Helena Lamik oraz troje ofiarodawców anonimowych). Natomiast na organy złożono 150 zł (Teresa i Włodzimierz Chudy oraz jeden ofiarodawca anonimowy). Dla dzieci Siostry Liliosy podarowano 50 zł.