Ogłoszenia duszpasterskie XII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 23 CZERWCA 2019 r.

1. Dziś, w XII Niedzielę w Ciągu Roku prosimy Ojca, który nieustannie opiekuje się tymi, którzy Go kochają, o dar ustawicznej bojaźni Bożej i miłości do Niego.
  1. W poniedziałek będziemy przeżywać uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
    W „Oblubieńcu” zamieszczono homilię św. Jana Pawła II wygłoszoną w tę uroczystość. Jest to też święto patronalne wszystkich abstynentów.
  1. Tego dnia zapraszam do udziału w konferencji pt. „NaProTechnologia szansą dla częstochowskich rodzin” wszystkich, którym zależy na rozwoju możliwości faktycznego leczenia niepłodności, jako alternatywy dla niemoralnego i szkodzącego zdrowiu rodziców in-vitro.
  1. We czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, będziemy przeżywali niezwykle spotkanie w kościele. Przybędzie do nas, będzie przewodniczył nabożeństwu i Mszy św. Ks. Neoprezbiter Michał Pazera i udzieli wszystkim obecnym błogosławieństwa prymicyjnego.
  1. W piątek będziemy obchodzili wspaniałą uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do przeczytania w „Oblubieńcu” tekstu o Kulcie Serca naszego Pana.
  1. W sobotę zaś przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu modlimy się w sposób szczególny za Ojca Świętego i składamy ofiary na Stolicę Apostolską, tzw. świętopietrze.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Mateusz Kozieł z Wręczycy Wielkiej i Sylwia Segeth z Koszęcina. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. W imieniu całej parafii dziękujemy tym, którzy przygotowali piękne ołtarze na procesję Bożego Ciała. Niech Bóg obdarzy ich rodziny wieloma łaskami.
  1. Wszystkim wypoczywającym i wybierającym się na wypoczynek życzymy wielu pięknych doświadczeń i przypominamy o możliwości zaplanowania miejsca i czasu udziału we Mszy św. niedzielnej już przed wyjazdem. Chętnie w tym pomożemy. Pamiętajmy też
    o tym, że gdziekolwiek Pan nas prowadzi, wszędzie jesteśmy Jego apostołami.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł „Więcej argumentów, mniej emocji”, który jest komentarzem do wydanego przez Stolicę Apostolską dokumentu o gender
    w edukacji.
  1. Na renowację Kościoła wpłacono kolejne 600 zł (Maria Leśniak, Kasia i Bartłomiej Cisak oraz Stanisława Rykała). Natomiast na organy złożono 100 zł (ofiaro-dawca anonimowy).
  1. 5. lipca o 19:00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  1. Gościem specjalnym naszego Maryjnego świętowania 14 lipca będzie znana w całej Polsce chrześcijańska piosenkarka Magda Anioł ze swoim zespołem. Za tydzień rozpocznie się rozdawanie cegiełek na cele organizacyjne wydarzenia.