Ogłoszenia duszpasterskie XV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 14 LIPCA 2019 r.

1. Dziś, w XV Niedzielę w Ciągu Roku prosimy Ojca, aby pomógł nam odrzucić wszystko, co się sprzeciwia godności chrześcijanina, a zabiegali o to, co jest
    z nią zgodne, skoro przez chrzest przyoblekliśmy się w Chrystusa i należymy do Niego.
  1. Zgodnie z zapowiedzią ofiary złożone dziś na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.
  1. Jutro będziemy obchodzili wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; a we wtorek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej.
  1. Za tydzień na rozpoczęcie XX Tygodnia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców oraz samochodów, rowerów i wszystkiego, co pozwala poruszać się po drogach.
  1. Wszyscy zapraszamy się wzajemnie na popołudniowe i wieczorne wspólne świętowanie naszego dzisiejszego oddania się Maryi, naszej Mamie i Pani, ku lepszemu przyobleczeniu się w Chrystusa i służbie Jemu. Można jeszcze nabyć cegiełki w cenie 5, 10 lub 20 zł na cele organizacyjne.
    Przypominam, że do 15:00 można zgłaszać zespoły do gry w rodzinnym turnieju piłki plażowej.
    Podczas pikniku, oprócz tego co najważniejsze, czyli modlitwy uwielbienia, którą poprowadzi znana w całej Polsce Magda Anioł, będzie także występ Dzieci Bożych oraz projekcja wspomnieniowego filmu, zawierającego między innymi obszerną archiwalną relację z festynu, który odbył się w murach budowanego kościoła przed niemal trzydziestu laty. Warto zobaczyć twarze swoje, krewnych
    i sąsiadów z tamtego czasu. Projekcja filmu rozpocznie się około godziny 16:45. Na pikniku nie zabraknie dobrego jedzenia. Nowością będą między innymi „Lody od gospodyni” z naszej plebanii. Na dzieci będzie czekał „dmuchaniec”, a dla starszych także ściana wspinaczkowa.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł pod tytułem: „Moje dziecko nie chodzi do kościoła”, a także o agencji marketingowej zatrudniającej sparaliżowanych oraz tekst o szkaplerzu ubogacony świadectwami.