Ogłoszenia duszpasterskie XXVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29 września 2019 r.

 1. 1. Dziś, w XXVI Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy dzięki Jego pomocy dążyli do obiecanego nam nieba.
  Przypominamy, że dziś na Jasnej Górze odbywa się 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. O 15:00 na Wałach Jasnogórskich rozpocznie się piękne nabożeństwo Drogi Krzyżowej ze świadectwami o wolności i wyzwoleniu. Serdecznie zapraszamy i polecamy.
 1. 2. Dziś o 11:00 odbędzie się spotkanie organizacyjno-formacyjne ich rodziców kandydatów do bierzmowania z I klas szkół ponadpodstawowych.
 1. 3. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie obowiązkowe św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, we wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w środę przypada dzień szczególniej czci dla świętych Aniołów Stróżów; w piątek – św. Franciszka z Asyżu, a w sobotę – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
 1. 4. Już od wtorku rozpoczynamy odprawianie codziennych nabożeństw różańcowych, które przez cały październik odbywać się będą w niedziele o 16:15, od poniedziałku do piątku o 17:15, a w soboty o 9:40. Za odmówienie z rozważaniem jednej części różańca (5 tajemnic) w kościele, a także w rodzinie czy w pobożnym stowarzyszeniu, możemy uzyskać odpust zupełny.
 1. 5. Dzieci będą miały nabożeństwa różańcowe przeznaczone specjalnie dla nich
  w poniedziałki, wtorki i czwartki o 16:30. W pozostałe dni zapraszamy dzieci na nabożeństwa z dorosłymi.
 1. 6. Dziękujemy tym, którzy pomogli chorym i starszym dotrzeć do kościoła św. Wojciecha w Częstochowie i do naszej świątyni w poniedziałek na ich Mszę św.
 1. 7. Spotkanie wszystkich Róż Żywego Różańca odbędzie się w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy Świętej.
 1. 8. W tym tygodniu według stałego planu odbędzie się nabożeństwo I-czwartkowe,
  I-piątkowe i I-sobotnie. W piątek i sobotę odwiedzimy chorych.
 1. 9. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o 10:00 i po niej odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
 1. 10. W piątek, 18 października o 19:00, odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 1. 11. W najnowszym numerze „Niedzieli”, którego tematem jest Polityka dla ludzi, znajdziemy między innymi wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim, arty-kuł o relacji z Aniołem Stróżem, a także relację misjonarza z Hongkongu.
 1. 12. W „Oblubieńcu” oprócz kolejnego fragmentu adhortacji św. Jana Pawła II o powołaniu i misji świeckich w Kościele i w świecie, zamieszczamy świadectwo uczestników dzieła Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz tekst o Aniołach Stróżach.
 1. 13. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na utrzymanie cmentarza, a także na renowację kościoła – 600 zł (Krzysztof Baran i ofiarodawca anonimowy).

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.