Ogłoszenia duszpasterskie V NIEDZIELA ZWYKŁA 9 lutego 2020 r.

1. Dziś i przez cały V Tydzień w Ciągu Roku, prosimy naszego Kochanego Ojca, aby strzegł nas, swoją rodzinę z Ojcowską dobrocią.
  1. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, we wtorek – wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Światowy Dzień chorego, a w piątek – święto św. Cyryla, mnicha, i św. Metodego, biskupa.
  1. We wtorek będziemy obchodzili 28. światowy Dzień Chorego, który ustanowił św. Jana Paweł II. W tym dniu podczas Mszy św. o 17:00 zostanie udzielony chętnym sakrament chorych. Prosimy o ofiarną pomoc tym sąsiadom, którzy chcieliby się dostać w tym dniu na modlitwę do naszej świątyni.
  1. W ramach obchodów Światowego Dnia Chorego do puszki przy figurze św. Izydora dziś, podob-nie jak w całej naszej archidiecezji, składamy ofiary przeznaczone na wsparcie domów dla nie-pełnosprawnych sierot społecznych oraz na prowadzenie działalności wśród niepełnosprawnych i chorych przez Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”.
  1. Bardzo zachęcamy także, by pomóc chętnym chorym we wtorek wziąć udział w pielgrzymce do kościoła św. Wojciecha w Częstochowie na Mszę św. o 11:00. W programie spotkania Msza św. i poczęstunek.
  1. W poniedziałek i czwartek o 17:00 odbędzie się kolejne obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych.
  1. Natomiast we wtorek i czwartek o 19:00 odbędą się obowiązkowe spotkania dla kandydatów do bierzmowania z VIII klas Szkoły Podstawowej.
  1. Zgodnie z zapowiedzią dziś o 16:30 odbędzie się ostatni seans filmu „Miłość i miłosierdzie”. Natomiast o 20:30 odbędzie się kolejny seans filmu pt. „Overcomer” (Zwycięzca), który jest poruszającym serce i wiarę opowiadaniem o losach niezwykłego trenera koszykówki. Będzie można jeszcze obejrzeć ten film w sobotę (15 lutego) o 18:45. Będziemy się starali, by na stronie internetowej parafii można było zapoznawać się z aktualnym planem kolejnych seansów filmowych.
  1. Dziś o 11:00 odbędzie się w naszym kościele koncert organowy w wykonaniu uczniów Salezjańskiej Szkoły Muzycznej II stopnia w Lutomiersku. W repertuarze usłyszymy utwory tzw. muzyki dawnej, muzyki barokowej (Johann Sebastian Bach) i muzyki współczesnej. Dziękujemy muzykom za ten piękny dar.
  1. W najnowszej „Niedzieli” polecamy artykuł pt. „Gdy choruje dziecko”, który może rodzicom po-móc w odkryciu źródła siły do towarzyszenia dziecku choremu na nowotwór. Numer ten zawiera też piękną książeczkę pt. „Modlitwy o miłość”, która z pewnością spodoba się wielu z nas.
  1. Do 15 marca parafie mogą zgłaszać swoje grupy do udziału w wyznaczonych sektorach w be-atyfikacji Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca w Warsza-wie. Aby móc zdobyć też miejsca w specjalnym pociągu wynajętym dla uczestników beatyfikacji, chętnych do wspólnego wyjazdu prosimy o zgłaszanie się do 20 lutego.
  1. Przypominamy, że 17 lutego o 19:00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.