Ogłoszenia duszpasterskie VII Niedziela Zwykła – 19 lutego 2017 r.

1. Dziś przeżywamy już 7. Niedzielę Zwykłą i wraz z całym Kościołem prosimy Ojca, abyśmy stale rozważając Jego naukę spełniali słowem i czynem to, co się Jemu podoba. To jest tak bardzo ważne, decydujące o jakości naszego życia.
    W środę będziemy obchodzili święto Katedry św. Piotra, które przypomina, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. We czwartek – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika, który był uczniem św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, a także wychowawcą wielu świętych. Poniósł męczeństwo około roku 155, spalony na stadionie miejskim w Smyrnie.
  1. Dziś o 11:00 – spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z trzecich klas gimnazjum.
  1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na ogrzewanie kościoła i pozostałych budynków parafialnych po tym mroźnym miesiącu. Na pomoc dla niepełnosprawnych sierot społecznych złożyliśmy w zeszłą niedzielę 342, 52 zł.
    Przypominamy, że do czerwca musimy zebrać jeszcze około 27 tysięcy złotych na dokończenie prac drukarskich na cmentarzu. Trwa też remont kaplicy przedpogrzebowej. W ubiegłym tygodniu wykonano nową posadzkę przygotowaną do ogrzewania podłogowego. Obecnie trwają konsultacje budowlane. Również w tym tygodniu wykonano nową podwyższoną podłogę w przyszłej jadalni w domu św. Józefa.
  1. Za tydzień rozpoczniemy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  1. W nowym numerze „Niedzieli” znajdziemy znów wartościowe, piękne artykuły oraz wiadomości z życia naszej rodziny-Kościoła. Tematem numeru są słowa: „Wiek XXI wiekiem cudów”. Tym razem znajdziemy w „Niedzieli” między innymi artykuł o lekarzu orzekającym cuda uzdrowień dokonujące się nieustannie we francuskim Lourdes i następny o handlu ludźmi, a także wywiad z niezwykłą kobietą – kapitanem żeglugi wielkiej.
  1. Przypominamy i zapraszamy na środowe modlitwy ku czci św. Józefa, naszego patrona na 18:00 i na sobotnie modlitwy ku czci Matki Bożej na 9:00. Zapraszamy nadal do udziału w modlitwie różańcowej codziennie o 7:30, a w sobotę o 9:40, czyli po Mszy św.
    Krąg biblijny wyjątkowo w tym tygodniu o 16:30 w środę.
  1. Cieszymy się, że dziś do naszej wspólnoty parafialnej podczas Mszy św.
    o 12:00 uroczyście dołącza dwoje dzieci. Niech Bóg błogosławi całym rodzinom i chrzestnym w ich misji przekazu wiary i nauce miłości.
  1. Po każdej Mszy św. zapraszamy do kawiarenki do domu św. Józefa na ciasto, kawę, herbatkę i rozmowę.