Ogłoszenia duszpasterskie ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE – 16 kwietnia 2017 r.

1. Chrystus Zmartwychwstał! I my narodziliśmy się się na nowo do życia dla Boga i ludzi! Rozpoczęliśmy Oktawę, czyli osiem dni Zmartwychwstania. Starajmy się codziennie uczestniczyć w Eucharystii, by spotykać się ze Zmartwychwstałym, szczególnie w dni, kiedy nie pracujemy. Niech pięćdziesiąt dni Wielkanocy będzie czasem wielu spotkań w Imię Pana! Dziś daje nam swój pokój i tchnie w nas Ducha Świętego, ale chce też odnowić we mnie i Tobie dar mocy tegoż Ducha, a to dokona się, jeśli będziemy przygotowani, już za siedem tygodni. Umiłowani Parafianie i Goście, życzymy Wam wszystkim, byście nas, Księży, dalej nie oszczędzali, ale też pełni sił, z pogodą i z jeszcze większym zaangażowaniem oddawali się służbie Panu! Miejcie odwagę przekraczać próg nadziei! Jezus żyje!
  1. Dzieciom, które w Wielką Noc odnowiły wraz z rodzicami i chrzestnymi swoje przyrzeczenia chrzcielne gratulujemy i życzymy wytrwania oraz wielkiej, gorącej miłości do Jezusa, która wszystko przetrzyma i we wszystkim pokłada nadzieję.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarnie przygotowali kościół i otoczenie na każdy dzień Świętego Triduum. Akcji Katolickiej dziękujemy za dekorację, a Księdzu Mateuszowi, naszemu Jubilatowi za wielkoczwartkową liturgiczną lekcję miłości. Panu Jerzemu za piękny i sprawny remont kaplicy przedpogrzebowej. Panu Alojzemu za krzyże stacyjne na drogę krzyżową i wszelką pomoc. Bóg zapłać.
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim między innymi artykuł o Słudze Bożym Księdzu Popiełuszce, w kolejnym tekście znajdziemy urodzinowe wspomnienie o Papieżu Benedykcie. Warto też przeczytać artykuł o królowej polskiej estrady, Halinie Frąckowiak.
  1. We czwartek odbył się we Wręczycy pogrzeb śp. Krystyny Popy, która była zawsze związana całym sercem z naszą rodziną parafialną. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.
  1. Za tydzień będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich po wieczornych Mszy św. do udziału w codziennej wspólnie odprawianej Nowennie do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę o 9:45.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Paweł Iżycki z Myszkowa i Ewelina Chłąd z Wręczycy, a także Kamil Grzyb z Iwanowic Małych i Magdalena Wręczycka z Wręczycy oraz Adam Hobot z Wręczycy i Patrycja Bator z Częstochowy. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.