Ogłoszenia duszpasterskie V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 maja 2017 r.

1. Dziś, w piątą niedzielę wielkanocną, prosimy naszego kochanego Ojca o prawdziwą wolność i wieczne dziedzictwo dla wszystkich wierzących w Chrystusa. Wolnym jest ten, kto w każdej chwili może kochać każdego według woli Bożej.
  1. We wtorek święto patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, którego życiorys znajduje się w tym numerze Oblubieńca.
  1. W piątek, trzeci miesiąca, od 20:00 do 21:00 zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu.
  1. Za tydzień w niedzielę odbędzie się archidiecezjalna pielgrzymka rolników do sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do wyjazdu autokarowego z ks. Dziekanem (około 9:00 spod naszego kościoła).
  1. Jeszcze raz dziękujemy pewnej rodzinie za ufundowanie i podarowanie do naszego kościoła figury Matki Boskiej Fatimskiej, którą wczoraj pobłogosławiliśmy i uroczyście ponieśliśmy ulicami parafii w czasie nabożeństwa fatimskiego. Dziękujemy Panu Alojzemu za wykonanie feretronu dla figury Maryi.

1. Dzieciom, które już w najbliższą sobotę przeżyją po raz pierwszy sakrament pokuty i pojednania, a w niedzielę po raz pierwszy przystąpią do stołu Pańskiego i przyjmą Jezusa jako pokarm wiecznego zbawienia, w pełni uczestnicząc w Ofierze Chrystusa i Kościoła, gratulujemy wczorajszego zawierzenia się Maryi, naszej Mamie. Dzieci pierwszokomunijne tradycyjnie będą przychodzić na nabożeństwa majowe i Msze święte przez cały tydzień, aż do Uroczystości Wniebowstąpienia. Przeżyją też w tym czasie Mszę św. na Jasnej Górze.
  1. Wczoraj Ojciec Święty Franciszek kanonizował świętych Hiacyntę i Franciszka Marto, dzieci fatimskie. Dbajmy o bliski kontakt naszych dzieci z Jezusem i o to, by często spotykały się z Bogiem i świętymi.
  1. Spotkania ministrantów, Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Krąg Biblijny według zwykłego porządku.
  1. Dziś o 11:00 odbędzie się spotkanie tegorocznych kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. W poniedziałek o 16:00 i po Mszy św. wieczornej kolejna okazja do zdania egzaminu przez kandydatów.
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim świadectwa krewnych dzieci fatimskich, wywiad z pielęgniarzem, który 13 maja 1981 r. towarzyszył rannemu w zamachu św. Janowi Pawłowi II oraz artykuł o częstochowskim Domu Samotnej Matki.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Tomasz Lamik z Wręczycy Wielkiej i Marta Zasuń z Częstochowy oraz Grzegorz Radzioch z Wręczycy Małej i Justyna Dąbrowska z Kulej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. Za tydzień ofiary złożone na tacę przeznaczymy na zapłatę za węgiel.
  1. We wtorek odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Szczypiora, l. 65, z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.