Ogłoszenia duszpasterskie XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 czerwca 2017 r.

1. Dziś, w XI Niedzielę Zwykłą, wraz z całym Kościołem prosimy Ojca, aby nasza wola i nasze czyny były poddane Jego przykazaniom. Niech nas rzeczywiście zmienia, bo czas biegnie.

1. We środę będziemy obchodzili wspomnienie liturgiczne św. Alojzego Gonzagi, jednego z młodo zmarłych świętych, o których możemy przeczytać w „Oblubieńcu”. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

1. Zapraszamy nadal do licznego uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych każdego dnia pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Do czwartku włącznie w trakcie nabożeństwa odbywają się procesje eucharystyczne wokół kościoła z udziałem dzieci pierwszokomunijnych. We czwartek, na zakończenie Oktawy „Bożego Ciała” będą święcone wianki.

1. Bardzo dziękujemy tym, którzy przygotowali ołtarze eucharystyczne na procesję eucharystyczną i zatroszczyli się o ich dekorację, a także tym, którzy czynnie uczestniczyli w niej, szczególnie górnikom, strażakom, różom Żywego Różańca i służbie liturgicznej.

1. We czwartek o 9:00 Msza św. w intencji uczniów klas III gimnazjum na zakończenie nauki, a w piątek o 8:00 za przedszkolaków i pozostałych uczniów naszych szkół.

1. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów, będziemy dziękowali uroczyście Panu Bogu za 5 lat posługi w naszej parafii ks. Mateusza Ociepki, kapłana według Serca Jezusowego, oddanego Panu, miłośnika człowieka i będziemy się modlili o potrzebne łaski dla niego, dla osiągnięcia świętości.

1. W sobotę o 9:00 Msza św. za naszych chrzestnych, na którą możemy zgłaszać ich imiona.

1. Również w sobotę w bazylice archikatedralnej w Częstochowie o 11:00 oczekiwana i wymodlona przez nas uroczystość święceń biskupich Bp. Andrzeja Przybylskiego. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do wspólnego wyjazdu.

1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim ciekawy artykuł o dorastaniu do ojcostwa i kolejny, bardzo ważny o rosnącej skali, również w Polsce, handlu ludźmi, szczególnie wobec młodych uczestniczących w wyjazdach zagranicznych, a także jeszcze jeden z str. 46 pt. „Nic nie robić”.

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Łukasz Lamik z Wręczycy Wielkiej i Anna Strzelczyk z Wręczycy Małej oraz Mateusz Fabryczny z Wręczycy Małej i Angelika Banasik z Truskolas. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.