Ogłoszenia duszpasterskie XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 lipca 2017 r.

1. Przez cały XVII Tydzień Zwykły modlimy się, abyśmy pod rządami Ojca i Jego przewodnictwem „dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się
    o dobra wieczne”.

1. W poniedziałek będziemy czcili św. Ignacego z Loyoli, który wielu nauczył wędrowania drogą do Boga, we wtorek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, a w piątek – św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. W tym dniu o 7:00 rano będzie celebrowana Msza św. w intencji śp. zmarłych proboszczów naszej parafii: ks. Stanisława Dudę, ks. Józefa Odróbkę, ks. Stanisława Bartyzela, ks. Zygmunta Szmigla, ks. Cezarego Adamskiego, ks. Zdzisława Radka i o Boże błogosławieństwo dla ks. Mirosława Sikory.
    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za kapłanów i żyjących konse-kracją. W piątek przez udział w Eucharystii będziemy wynagradzali Najśw. Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata. Zaś w sobotę będziemy wynagradzali Niepokalanemu Sercu Maryi przez Eucharystię i medytację różańcową.
    Od wtorku rozpoczynamy miesiąc abstynencji w intencji trzeźwości narodu.
    W piątek i sobotę będziemy nawiedzali chorych i starszych w naszych domach.

1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim artykuł o wizycie brytyjskiej pary książęcej w Polsce i ich codziennym życiu oraz o przepięknej nowej koronie dla Matki Bożej Częstochowskiej, a także o postępach w procesie beatyfikacyjnym Prymasa Tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego.

1. W ubiegłym tygodniu na zapłatę za prace brukarskie na cmentarzu jedynie
    4 osoby złożyły w sumie 400 zł (Jadwiga Szewczyk, Monika Soluch, Wiesław
    i Marek Skupień i jedna osoba prosząca o anonimowość). Dzisiejsze ofiary złożone na tacę znów przeznaczamy na zapłatę za prace brukarskie na cmentarzu. Proszę wszystkich o serdeczną mobilizację.

1. W ubiegłą niedzielę na pomoc w naprawie wieży kościoła katedralnego
    w Gorzowie Wielkopolskim do skrzynki przy figurze św. Izydora złożono 334,50 zł. Dziś ponownie możemy składać ofiary na pomoc dla p. Doroty Kędziory-Zych.

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Krzysztof Pawłowski z Wręczycy Wielkiej i Ewelina Cichecka z Wierzchowiska. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

1. Zgodnie z zapowiedzią, dziś po każdej Mszy św. przed kościołem i na parkingu odbywa się obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów mechanicznych (samochodów, motorów, rowerów, wózków dziecięcych itp.). Przy tej okazji, jak co roku, możemy wesprzeć ofiarą polskich misjonarzy.