Ogłoszenia duszpasterskie XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 października 2017 r.

1. Dziś, w Dniu Praw Rodziny, w XXIX Niedzielę Zwykłą prosimy Ojca, aby nasza wola była zawsze Jemu oddana i abyśmy szczerym sercem Mu służyli. Tylko z Jego pomocą jest to możliwe.
    Również dzisiaj rozpoczynamy tydzień misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach
    i prośmy Boga o ducha misyjnego i odwagę dla nas wszystkich.

1. Według zeszłotygodniowego liczenia wiernych frekwencja w naszej parafii na niedzielnej Mszy św. wynosi około 22%. Jest to oczywiście wynik przybliżony, bo nie uwzględnia osób uczestniczących we Mszy św. w Grodzisku i innych miejscach, jak również tych, którzy z innych parafii przyjeżdżają do nas. Jest to liczba poniżej średniej frekwencji obecności mieszkańców naszej archidiecezji na Mszy św. i niemal dwukrotnie niższa od frekwencji liczonej w całej Polsce (około 40%) i trzykrotnie niższa niż w kilku diecezjach.

1. W dzisiejszym numerze „Oblubieńca” publikujemy skład nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, dziękując przy tej okazji członkom poprzedniej Rady za piękną służbę, a Bogu za jej owoce.
    Na zakończenie Mszy św. członkowie nowej Rady złożą swoje przyrzeczenia, a za tydzień będą pielgrzymowali do archikatedry, by w uroczystość jubileuszu 100-lecia tamtejszej parafii
    św. Rodziny otrzymać posłanie Ks. Arcybiskupa Metropolity dr. Wacława Depo.

1. W sobotę będziemy obchodzili święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

1. Przez cały tydzień kontynuujemy odprawianie nabożeństw różańcowych, w nie-dziele o 16:15, od poniedziałku do piątku o 17:15, a w soboty o 9:40. Dzieci będą miały nabożeństwo różańcowe w poniedziałek, czwartek i piątek.

1. Dziś o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania w 2018 r., czyli
    z trzecich klas gimnazjalnych.

1. Nadal ofiarami do puszki przy figurze św. Izydora wspieramy p. Dorotę. W ubie-głą niedzielę złożyliśmy 348 zł 45 gr.

1. Dziękujemy p. Dariuszowi za pomoc w porządkach wokół terenu kościoła, a rodzinie p. Daniela za pomoc w usunięciu gruzu.

1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim artykuł o przypadającym dziś Dniu Praw Rodziny, ciekawy wywiad z dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce oraz artykuł o heroicznym apostole Kazachstanu, ojcu Serafinie Kaszubie, kapucynie.

1. Tydzień temu na zapłatę za prace brukarskie złożono 100 zł (osoba anonimowa). Również
    na ten cel dziś składamy nasze ofiary na tacę.

1. Członkowie Akcji Katolickiej zapraszają na swoje cotygodniowe spotkania w poniedziałki o 20:00 w Domu św. Józefa.

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Arkadiusz Jarząbek z Wręczycy Wielkiej
    i Monika Tarnowska z Lgoty. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

1. Nadal zachęcamy do zgłaszania imion zmarłych, za których będziemy modlili się w wypo-minkach. Możemy zamówić modlitwę jednorazową (różaniec i Msza św. 1 listopada na cmentarzu), oktawalną (przez osiem dni różaniec i Msza św. do 8. listopada) lub roczną.

1. Z radością informujemy, że w zeszły piątek po latach przerwy odbyła się próba chóru parafialnego. Zapraszamy chętnych do zgłaszania się.

1. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb jednego z najmłodszych naszych parafian, Antosia
    z ul. Zamkowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.