Ogłoszenia duszpasterskie XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 października 2017 r.

1. Dziś, w XXX Niedzielę Zwykłą, prosimy Ojca, aby dał nam pokochać Jego przykazania, bo tylko wtedy otworzymy się ostatecznie na obiecane zbawienie.
  1. Dziś nowa Parafialna Rada Duszpasterska w naszym imieniu bierze udział
    w uroczystościach jubileuszu 100-lecia archikatedralnej parafii Świętej Rodziny.
  1. Kończymy w tym tygodniu odprawianie nabożeństw różańcowych. Dzieci będą miały ostatnie nabożeństwo różańcowe jutro o 16:30.
  1. W środę, w uroczystość Wszystkich Świętych, Msza św. o 12:00 będzie na cmentarzu. Przed nią, o 11:15, odbędzie się procesja połączona z modlitwą różańcową za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych.
    Podobnie jak w ostatnich latach spotkamy na cmentarzu ucznia Niższego Seminarium Duchowne-go Archidiecezji Częstochowskiej, który będzie zbierał ofiary na potrzeby szkoły. Już dziś prze-kazujemy serdeczne podziękowania Rektora seminarium za okazaną pomoc i wrażliwość serca.
    Przypominamy, że dobrowolne opuszczenie Mszy św. w święto nakazane, np.
    1 listopada, podobnie jak w niedzielę, jest grzechem śmiertelnym. Niech cześć dla zmarłych nie przeszkodzi nam w przeżywaniu naszej więzi z Bogiem. Na Mszę św. świąteczną możemy przyjść już we wtorek wieczorem.
  1. We czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu odbędą się w naszym kościele o 7:00 i 18:00.
  1. Od uroczystości Wszystkich Świętych do środy 8 listopada będziemy modlili się w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach oktawalnych. Będzie to różaniec św. i Msza św.; w dni powszednie oprócz soboty o 17:15, a w niedzielę o 16:15. W sobotę – wyjątkowo najpierw Msza św. o 9:00, a po niej różaniec.
    Nadal można zgłaszać imiona zmarłych, za których będziemy modlili się w wypominkach jednorazowych na cmentarzu, oktawalnych i rocznych.
  1. Tradycyjnie prosimy o pomoc w uporządkowaniu cmentarza. Zatroszczmy się także o nagrobki, których nikt nie otacza opieką.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. dla dzieci w piątek o 16:30, a przed nią spowiedź się. W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych. W sobotę, jak w każdym miesiącu, możemy przyłączyć się do wyjazdu na Jasną Górę. Wyjazd o 6:35, a powrót o 8:45.
  1. Za tydzień, w niedzielę, o 10:00 odbędzie się kolejne spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim relacje z I Międzynarodowego Kongresu Ruchu „Europa Christi” oraz wartościowe przesłanie od św. Teresy Benedykty od Krzyża. Warto także przeczytać artykuły przygotowujące nas na przeżywanie świąt tego tygodnia.
  1. Ofiarami do puszki przy figurze św. Izydora wspieramy p. Dorotę. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy 238 zł 66 gr.
    Od ostatnich ogłoszeń złożono w darze 350 zł na zapłatę za prace brukarskie
    na cmentarzu (Jan i Krystyna Tukajowie, Arkadiusz i Zofia Krysińscy oraz Irena Kot). Dziś na tacę składamy ofiary na utrzymanie posługujących w parafii.
  1. 2 listopada o 19:00 w kościele św. Józefa w Częstochowie odbędą się Zaduszki Artystyczne. W planie: Msza św., wypominki i spektakl „Sen Geroncjusza”.
  1. Nadal zapraszamy, aby chętni zgłaszali się do chóru parafialnego.
  1. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Sylwestra Różańskiego z ul. Częstochowskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.