Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA ADWENTU 24 grudnia 2017 r.

1. Dziś, w IV Niedzielę Adwentu prosimy naszego umiłowanego Ojca o to, by nas doprowadził do chwały zmartwychwstania.

1. Gratulujemy dzieciom i dorosłym, którzy wytrwale uczestniczyli w roratach.

1. Już dziś wieczorem w naszych domach rozpoczynamy świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Niech nie zabraknie w naszych domach uroczystej lektury Ewangelii i wspólnej modlitwy. Podtrzymujmy także piękny zwyczaj wspólnego śpiewania kolęd. Pasterka odbędzie się o północy. Porządek Mszy św. jutro i pojutrze (w święto św. Szczepana, męczennika) jak w niedzielę. Dziś wyjątkowo Msza św. wieczorna odbędzie się o 16:00.
    W środę będziemy obchodzili święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, a we czwartek – święto świętych Młodzianków, męczenników – dzieci zamordowanych w Betlejem i oko-licy z rozkazu Króla Heroda. Z tej okazji zostanie udzielone na koniec Mszy św. małym dzieciom oraz matkom w stanie błogosławionym specjalne błogosławieństwo.

1. Za tydzień, w niedzielę, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na uroczyste nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne (wynagradzające) na godz. 20:00. Każdy, kto w tym dniu odmówi publicznie hymn „Ciebie Boga wysławiamy” i spełni zwykłe warunki uzyskuje odpust zupełny.

1. Diękujemy jeszcze raz s. Teresie, br. Albertowi i p. Tadeuszowi za posługę słowa i modlitwy podczas naszych rekolekcji adwentowych. Ufamy, że przyniosą one wielkie owoce miłości w naszej wspólnocie parafialnej.

1. Dziękujemy tym, którzy dokończyli roznoszenie pobłogosławionych opłatków.
    Dziękujemy paniom, które ofiarnie podjęły się dyżurów w naszej księgarni w trudnym czasie przedświątecznych porządków.
    Dziękujemy tym, którzy pięknie wysprzątali i udekorowali nasz kościół i jego otoczenie na święta. Odbyło się to w pięknej, rodzinnej atmosferze.
    W imieniu obdarowanych dziękujemy tym, którzy ofiarowali długoterminowe artykuły żywnościowe oraz jeszcze bardziej tym, którzy je dostarczyli wraz z dobrym słowem – Akcji Katolickiej i Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży.

1. Można jeszcze nabyć świece na stół wigilijny i zabrać do domu poświęcone opłatki. Dochód ze sprzedaży świec zasili konto ogólnopolskiego „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”.

1. Polecamy specjalny świąteczny numer tygodnika „Niedziela” w cenie 10 zł, a w nim wspaniałe dodatki: kolędy „Arki Noego”, kalendarz i książeczkę z tekstami kolęd do śpiewania w gronie rodzinnym.

1. W najnowszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi piękny tekst św. Leona Wielkiego oraz program wizyty duszpasterskiej – kolędy. W tyle kościoła znajduje się już pobłogosławiona woda święcona. Prosimy o przygotowanie na stole w domu dwóch świec, krzyża, wody święconej, kropidła i Pisma św.