Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA ADWENTU – Gaudete 17 grudnia 2017 r.

1. Dziś, w III Niedzielę Adwentu, dzień radości, módlmy się z całym Kościołem o przygotowanie naszych serc na obchody wielkiej tajemnicy naszego zbawienia.

1. W tym tygodniu kontynuujemy roraty od poniedziałku do piątku o 7:00. Zakończenie rorat odbędzie się w sobotę o 9:00.

1. Przed wieczornymi Mszami św. odmawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

1. Dziękujemy za modlitwę tym, którzy uczestniczyli w piątkowej Drodze Krzyżowej w intencji rekolekcji. Nasze „Rekolekcje adwentowe ze św. Bratem Albertem” trwają do jutra. Jeszcze dziś o 19:00 czeka nas w domu św. Józefa projekcja filmu o św. Bracie Albercie, a jutro podczas Mszy św. porannej i wieczornej, a dla dzieci także w szkole, spotkanie z br. Albertem, jednym z Albertynów oraz o 20:00 modlitwa uwielbienia Pana. Zapraszamy! Dziękujemy s. Teresie Pawlak, p. Tadeuszowi Luterkowi i br. Albertowi za głoszone konferencje i świadectwa oraz modlitwę z nami w tym świętym czasie łaski, jakim są rekolekcje.

1. Dziś o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas
    III gimnazjalnych, wyjątkowo wraz z nimi.

1. Można nadal nabywać świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży zasili konto ogólnopolskiego „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”.

1. Dziękujemy tym, którzy roznoszą do naszych domów pobłogosławione opłatki
    i za złożone przy tej okazji ofiary na remont i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych na bibliotekę i księgarnię. Od wczoraj nowa siedziba biblioteki i księgarni jest już czynna. Zapraszamy do odwiedzania tych miejsc w dzień powszedni od 17:00 do 19:15 z przerwą na wieczorną Mszę św. Dziękujemy tym, którzy zaangażowali się ofiarnie w przygotowanie pomieszczeń do ich nowej roli i tym, którzy będą w nich posługiwali, a zwłaszcza
    p. Tomaszowi, p. Jerzemu, p. Pawłowi, p. Sylwestrowi, p. Andrzejowi i jego współpraco-wnikom, p. Józefie, p. Teresie, p. Monice i p. Beacie oraz ich pomocnicom, p. Ani i p. Ani.
    Niestety z kilku ulic naszej parafii nie zgłosił się nikt do rozniesienia opłatków. Są to między innymi ulice: Spokojna, Boczna, Słoneczna, Gwiezdna, Prusa, Długa, Nadrzeczna, Kopalniana, Gruszowa, Podgaj, Orzeszkowej oraz część ulicy Częstochowskiej i 3-Maja. Niech roznoszone opłatki, jako dar wspólnoty uczniów Jezusa, służą naszemu zjednoczeniu w miłości.

1. Nadal zapraszamy do zgłaszania się chętnych do przeżycia wspólnej wigilii w domu
    św. Józefa.

1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim artykuł „W centrum wielkiej gry” wyjaśniający sytuację w Libanie, a także „Piękne, święte życie” o kandydatce na ołtarze, Hannie Chrzanowskiej, pielęgniarce i działaczce charytatywnej oraz bardzo pouczający tekst ks. Marka Dziewieckiego pt. „Duch Jezusa a Duch Świata”.

1. Dziś w „Oblubieńcu” znajdziemy homilię św. Jana Pawła II z Mszy św. beatyfikacyjnej
    św. Brata Alberta. Zachęcamy do uważnej lektury.

1. Przypominamy, że do jutra można składać długoterminowe artykuły żywnościowe do kosza
    z tyłu kościoła. Dziękujemy za wszystkie złożone dary.

1. Zachęcamy, by zgodnie z zapowiedzią po Mszy św. wziąć udział w kiermaszu wypieków bożonarodzeniowych w ramach akcji „Podaruj dzieciom odrobinę radości”. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na potrzeby uczniów naszej szkoły.