Ogłoszenia duszpasterskie ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA 31 grudnia 2017 r.

1. Dziś, w święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, wraz z całym Kościołem prosimy Ojca o pomoc w naśladowaniu ich na drodze do pełnej radości, którą będziemy przeżywać mieszkając z Bogiem w Jego domu.
    Zapraszamy na 20:00 na uroczyste nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne na zakończenie roku kalendarzowego.
    Kto dziś odmówi publicznie hymn „Ciebie Boga wysławiamy” i spełni zwykłe warunki uzyskuje odpust zupełny.
  1. Jutro będziemy obchodzili jedno z najważniejszych świąt w ciągu roku, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu obecność na Mszy św. jest obowiązkowa.
    We wtorek będziemy wspominali św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  1. Również od wtorku będziemy kontynuować wizytę duszpasterską – tzw. kolędę. Przypominamy, że można zgłaszać się na inny niż proponowany termin spotkania, bardziej dogodny dla wszystkich członków rodziny.
  1. W środę o 16:30 odbędzie się kolejna katecheza parafialna uczniów III
    kl. gimnazjalnych w domu św. Józefa.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe i odwiedziny chorych o zwykłej porze z wy-jątkiem wizyt u chorych w pierwszą sobotę, które przenosimy o tydzień później, na 13 stycznia.
  1. W piątek na 16:30 zapraszamy dzieci na specjalną dla nich Mszę św. pierwszopiątkową, a przed nią na spowiedź św. Sakrament pokuty dla dorosłych przed Mszą św. o 7:00 i 18:00
  1. Za tydzień w niedzielę, w święto Chrztu Pańskiego zakończymy Okres Bożego Narodzenia.
  1. W najnowszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi Orędzie Papieża Franciszka na jutrzejszy dzień modlitwy o pokój, ustanowiony 50 lat temu przez bł. Pawła VI.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” znajdziemy między innymi artykuł o przygotowaniach do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia oraz tekst o Grażynie Brodzińskiej, wielkiej damie polskiej sceny.
  1. Dziś i jutro do puszki przy figurze św. Izydora składamy ofiary na pomoc parafii w Masłowicach, po pożarze kościoła.
  1. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Przedstawienie jasełek przygotowane przez grupę parafialną Dzieci Bożych wraz z rodzicami o 11:15. Zapraszamy.
  1. Za tydzień w niedzielę o 10:00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  1. Koncert kolęd odbędzie się w tym roku 21 stycznia o 18:00. Zapraszamy do zgłaszania się (do 14 stycznia) do ks. Wikariusza tych, którzy chcą wziąć czynny udział w koncercie.
  1. W przedsionku kościoła można znaleźć informacje o ciekawych propozycjach na ferie zimowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  1. W gablocie odnajdziemy informację na temat II Kłobuckiego Orszaku Trzech Króli, na który zapraszają nas organizatorzy.
  1. Zmarła śp. Krystyna Lamik, l. 68, z ulicy Śląskiej. Pogrzeb we wtorek o 12:00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie.