Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28 stycznia 2018 r.

1. Dziś, w IV Niedzielę Zwykłą, modlimy się o szczerą miłość do wszystkich ludzi, bo bez nadzwyczajnej pomocy Bożej, będziemy kochać tylko wybranych.

1. W środę będziemy wspominali św. Jana Bosko, prezbitera.

1. W piątek będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, a zatem również rocznicę rozpoczęcia posługi Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo. Pamiętajmy w tym dniu o Nim w naszych modlitwach osobistych i rodzinnych. Na początku Mszy św. o 18:00 odbędzie się poświęcenie świec i procesja. Gromnice można nabyć w naszej księgarni. Będzie to też Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego będziemy składali ofiary
    na potrzeby zakonów klauzurowych.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni modlitwy okolicznościowe o zwykłych porach, a także odwiedziny chorych
    i starszych w naszych domach.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia koncertu kolęd, a także tym, którzy przybyli, by modlitwą i śpiewem wielbić Boga w rodzinnej atmosferze.

1. Przypominamy, że dziś w Kulejach przy strażnicy OSP odbywa się od 10:00
    do 14:00 kolejna akcja krwiodawstwa.

1. W tym tygodniu nie będzie porannych Mszy św. w poniedziałek i czwartek. Natomiast w piątek z racji święta i pierwszego piątku miesiąca Msze św. zostaną odprawione o 7:00, 16:30 – dla dzieci i o 18:00. Do sakramentu pokuty i pojednania będzie można przystąpić przed każdą Mszą św.

1. Najnowszy numer „Niedzieli” zawiera piękny artykuł pt. „Wielka tajemnica powołania” o tym, dlaczego piękni młodzi decydują się iść do klasztoru,
    a w dziale „Niedziela młodych” znajdziemy artykuł o tym, jak św. Stanisław Kostka nie bał się płynąć pod prąd.

1. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi relację z ostatniej pielgrzymki Ojca Świętego.

1. Do skarbony przy figurze św. Izydora możemy składać ofiary na pomoc dla
    p. Doroty w płaceniu za bardzo kosztowne leczenie.

1. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się na urlop życzymy bezpiecznej podróży i obfitego odpoczynku, a tym którzy wybrali wypoczynek na oazie lub innych rekolekcjach – również pięknych owoców nawrócenia.