Ogłoszenia duszpasterskie V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 marca 2018 r.

1. Dziś, w V Niedzielę Wielkiego Postu, wraz z całym Kościołem Katolickim prosimy Ojca, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Jezusa, który oddał życie za zbawienie świata.
  1. Dziękujemy jeszcze raz ks. Aleksandrowi Ilnickiemu za poprowadzenie nas drogą rekolekcji wielkopostnych i wszystkim tym, którzy podczas nich służyli, a szczególnie kapłanom z dekanatu truskolaskiego, ks. Wikariuszowi, pani katechetce Monice, pani Teresie, państwu Biernackim, panom organistom i chórowi parafialnemu,
    a także nauczycielom naszej szkoły.
  1. Dziękujemy tym, którzy podjęli się dyżuru modlitewnego podczas zakończonej dziś rano Doby Eucharystycznej, szczególnie tym, którzy przyszli w nocy.
  1. Wszyscy zapraszamy się nawzajem do naszej świątyni na uroczystości odpustowe
    św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny na Mszę św. o 12:00 i na sumę o 18:00, której przewodniczył będzie Ks. Biskup Andrzej Przybylski, który pięknie poprowadził Mszę św. żałobną za Ks. Proboszcza Mirosława. Na tę Mszę św. zapraszamy delegacje Straży Pożarnej i Górników, Żywy Różaniec wraz z chorągwią i różańcem, a szczególnie dzieci i młodzież.
  1. Wśród obecnych na Mszy św. dzieci z klas IV-VII Szkoły Podstawowej i młodzieży z klas gimnazjalnych oraz uczniów szkoły średniej, którzy wcześniej złożą podpisany przez siebie opis tego, w jaki sposób udało im się w tych dniach naśladować św. Stanisława Kostkę, zostanie wylosowana na koniec Mszy św. gitara klasyczna.
  1. Przypominamy o obowiązkowej obecności na tej Mszy św. kandydatów do bierzmowania III klas gimnazjalnych.
  1. Nasze coroczne uliczne nabożeństwo Drogi krzyżowej odprawimy w najbliższy piątek o 17:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali – jeszcze dziś i za tydzień o 16:30.
  1. Za tydzień przychodzimy z palmami. Sumę o 12:00 w tym dniu rozpoczniemy przy krzyżu na placu Ks. Zdzisława Radka. Zachęcamy do zgłaszania się chętnych mężczyzn do czytania Męki Pańskiej podczas Mszy św. Niedzieli Palmowej.
  1. W tym samym dniu na 14:00 nasza młodzież pielgrzymuje do archikatedry na obchody Niedzieli Palmowej. W delegacji z parafii biorą udział wszyscy kandydaci do bierzmowania z kl. VII Szkoły Podstawowej. Zabierają ze sobą podania o przyjecie do grona kandydatów do bierzmowania, które złożą na ręce Ks. Arcybiskupa Metropolity. Wyjazd wspólny autobusem o 13:15 z placu Ks. Zdzisława Radka.
  1. Trwa zbiórka ofiar na pomoc organizacji „Posiłki Maryi”. Ofiary składamy do skrzynki, które znajduje się pod chórem przy figurze św. Izydora. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 127 zł.
  1. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, a szczególnie artykuł p. Lidii Dudkiewicz o Narodowym Dniu Pamięci Polaków ratujących Żydów, który będziemy obchodzili w sobotę, 24 marca w rocznicę zamordowania przez Niemców rodziny Ulmów. Warto też przeczytać wywiad z Wojciechem Cejrowskim, a w dziale częstochowskim artykuł o ciężkiej pracy Straży Pożarnej.
  1. Przypominamy, że najbliższe spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się
    w piątek, 23 marca o 19:00.
  1. Dziękujemy p. Tomaszowi za odnowienie ścian w zakrystii, p. Janowi za wymianę instalacji wodnej w zakrystii i ubikacji kościelnej oraz podłączenie przez lata oczekiwanej ciepłej wody, a p. Marcinowi za wymianę zepsutego zamka w drzwiach wejściowych do kościoła.
  1. Zwracamy się w wielką prośbą o pomoc w sprzątaniu kościoła, a szczególnie zakrystii jutro, tj. w poniedziałek od godziny 9:00 do 12:00. Potrzeba wielu rąk, aby nasz kościół był gotowy na uroczystości imienin naszej parafii.
  1. Od dziś produkty żywnościowe dla najbardziej potrzebujących można składać przy stolikach w tyle kościoła.
  1. Świece na stół wielkanocny rozprowadzane przez Caritas możemy nabyć w zakrystii,
    a w dzień powszedni w naszej księgarni.
  1. Warto dziś udekorować krzyże w naszych domach i w sposób szczególny przy nich się pomodlić, a jeśli pogoda pozwoli podobnie uczynić z krzyżami stojącymi w pobliżu naszych domów. Może znaleźliby się ofiarodawcy nowych krzyży na cmentarzu i przy ulicy Parkowej, bo oba są w tragicznym stanie. Módlmy się o to.
  1. W ubiegłym tygodniu na spłacenie długu za organy 9 osób wpłaciło 1350 zł. Kolejną ratę w wysokości 11 tys. zł trzeba zapłacić do końca marca.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Artur Kędziora z Wręczycy Wielkiej oraz Magdalena Glin z Szarlejki. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.