Ogłoszenia duszpasterskie XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 8 września 2019 r.

1. Dziś, w XXIII Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o prawdziwą wolność.
  1. Gościmy w naszej wspól-nocie wiary i miłości Sio-strę Liliosę, misjonarkę
    z Kongo i Siostrę Wikarię ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa. Dziękujemy Siostrom za to, że przy-jęły nasze zaproszenie
    i prosimy Boga o wielkie owoce duchowe tego spotkania oraz wspólnej modlitwy. Obiecujemy pamięć w modlitwie i solidarność.W poniedziałek przypada 13. rocznica święceń biskupich naszego Pasterza, Księdza Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach osobistych i rodzinnych.
  1. W najbliższy wtorek o 19:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z I klas – rocznik po VIII klasie. Natomiast za tydzień, w nie-dzielę,
    o 11:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania
    z I klas – rocznik „pogimnazjalny”.
  1. W piątek przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
    a w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  1. W sobotę od 19:15 w Truskolasach odbędzie się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska pod Krzyżem”. W programie: Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św., Droga Krzyżowa, Apel Jasnogórski i „modlitwa wierności Krzyżowi”. Organizatorzy proszą o przyniesienie krzyży.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuł „Polska to Ojczyzna bohaterów” oraz „Nowe wyzwania katechezy”.
  1. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi piękny tekst św. Jana Pawła II, który napisał na temat misji w kontekście obecności i działania Ducha Świętego.
  1. Na renowację kościoła złożono – 210 zł (Teresa Kosmala i Cecylia Czapnik). Dziękujemy także tym, którzy złożyli ofiary na utrzymanie cmentarza.