Ogłoszenia duszpasterskie XXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 25 SIERPNIA 2019 r.

  1. Dziś, w XXI Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Boga o pomnożenie w nas kochania tego, co nam nakazuje, i pragnienie tego, co obiecuje, bo wtedy łatwiej nam będzie wznieś serca do Niego.
  1. Dziękując już dziś organizatorom, ponawiamy zaproszenie na wspólne przeżywanie tradycyjnych Wręczyckich Dożynek. Marsz z wieńcami rozpocznie się o 11:00. Potem na Eucharystii o 12:00 będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony oraz modlić się za rolników i wszystkich ich współpracowników. Na 15:00 zapraszamy na dalsze wspólne świętowanie, festyn dożynkowy, który odbędzie się przy wręczyckim stadionie.
  1. Dziś kończymy już nowennę do Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Natomiast jutro przeżywając uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Patronki Częstochowskiej Prowincji Kościelnej będziemy odnawiać Jasnogórskie Śluby Narodu Pol-skiego i modlić się o to, by wszyscy Polacy „z zapałem walczyli w obronie wiary, a potem w niebie wysławiali zwycięstwo” Boga.
  1. We wtorek będziemy wspominali św. Monikę; w środę – jej syna, św. Augustyna, a we czwartek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  1. Wdzięczni ks. Andrzejowi i wszystkim, którzy przygotowali i czynnie zaangażowali się podczas wczorajszej parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę, szczególnie dziękujemy Druhom Strażakom za fachowe zabezpieczenie pielgrzymki i kierowanie ruchem, scholi za animowanie śpiewu, a także tym, którzy przygotowali śpiewniki i zajmowali się nagłośnieniem.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie teksty dotyczące nadchodzą-cego wkrótce początku roku szkolnego oraz tekst o Słudze Bożym Ks. Władysławie Korniłowiczu, współtwórcy Ośrodka dla Niewidomych w podwarszawskich Laskach.
  1. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi piękną homilię św. Jana Pawła II, którą wygłosił będąc pierwszy raz jako papież na Jasnej Górze.
  1. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca dzisiejsze ofiary składamy na sprzątanie kościoła, domów parafialnych i otoczenia.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie cmentarza i remont kościoła.
  1. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Mirosław Rozumek z ul. Mickie-wicza, l. 80. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.