Ogłoszenia duszpasterskie XX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 18 SIERPNIA 2019 r.

  1. Dziś, w XX Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy ukochanego Ojca, aby „wlał w nasze serca gorącą miłość” ku Niemu, abyśmy kochając Go „we wszystkim i ponad wszystko”, otrzymali to, co obiecał, a co „przewyższa wszelkie pragnienia”.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do piękna liturgii w Uroczystość Wniebowzięcia naszej Matki Maryi, a szcze-gólnie Chórowi Parafialnemu i Liturgicznej Służbie Ołtarza.
  1. Trwa nowenna do Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  1. We wtorek będziemy wspominali św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; we środę – św. Piusa X, papieża; we czwartek – Najświętszą Maryją Pannę Królową, a w sobotę będziemy przeżywali święto św. Bartłomieja Apostoła.
  1. Serdecznie zapraszamy na wspólne przeżywanie tradycyjnych Wręczyckich Dożynek już za tydzień w niedzielę. Rozpoczniemy od uroczystej Eucharystii o 12:00, podczas której dziękować będziemy Bogu za tegoroczne plony oraz modlić się za tych, którzy ofiarną pracą zapewniają nam pożywienie. Po południu zapraszamy również, w imieniu organizatorów, na wspólne świętowanie.
  1. Trwa jeszcze przyjmowanie zgłoszeń do udziału w parafialnej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Rozpocznie się ona już w najbliższą sobotę, tj. 24 sierpnia, o 6:00 rano. Wejście na Jasną Górę będzie prawdopodobnie około 11:00. Natomiast o 12:00 planowana jest Msza św. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Prosimy zabrać ze sobą odpowiedni strój, dobre myśli i miłość braterską. Już teraz dziękujemy Ks. Andrzejowi za trud organizacji i przygotowanie konferencji, a także tym, którzy przygotowują śpiew pielgrzymkowy oraz niezawodnym Strażakom za troskę o nasze bezpieczeństwo w drodze.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie wywiad z Kardynałem Robertem Sarahem o szerzącym się w Europie barbarzyństwie oraz tekst Witolda Gadowskiego.
  1. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi bogate słowo Papieża Franciszka skierowane do nas wszystkich w ostatni czwartek, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, po modlitwie Anioł Pański.
  1. Stowarzyszenie Solidarność i Niezawisłość, za naszym pośrednictwem zaprasza serdecznie wszystkich Parafian na uroczystą patriotyczną Mszę Świętą, która odbędzie się 25 sierpnia 2019 r. o 16:00 w kościele parafialnym p.w. św. Jacka w Borze Zapilskim. Najświętsza Ofiara zostanie złożona w intencji żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego z oddziału Jaguara – podporucznika Stanisława Lisieckiego, którzy zostali bestialsko zamordowani za nieugięty sprzeciw wobec komunistycznej władzy.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.