Ogłoszenia duszpasterskie XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15 września 2019 r.

 1. Dziś, w XXIV Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby dał nam całym sercem służyć Mu, bo wtedy dopiero doznamy w pełni skutków Jego miłosierdzia. Nie wystarczy być „dobrym człowiekiem” i nie robić nic złego.
  Również dziś rozpoczynamy z Kościołem w Polsce tzw. Tydzień Wychowania.
 1. Siostra Liliosa, misjonarka, przysłała podziękowania dla nas wszystkich i poprosiła, by przekazać, że złożyliśmy na ich kaplicę w Kongo 4499,80 zł plus 700 zł, które zebraliśmy wiosną. I dodała: „17-tego wracam do Konga. Proszę, nie zapominajcie mnie przed Panem. S. Liliosa CSSJ ”.Dziś o 11:00 odbędzie się spotkanie tegorocznych bierzmowanych z klas I (po gimna-zjum) i ich rodziców.
 1. W najbliższy wtorek o 19:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z VIII klas Szkoły Podstawowej.
 1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypria-na, biskupa.
 1. We wtorek przypada 80. rocznica napaści Sowietów na Polskę. Pamiętajmy
  w modlitwie o ofiarach czerwonej – komunistycznej zarazy.
 1. W środę będziemy obchodzili wspaniałe święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży, jednego z najpiękniejszych Polaków. W „Oblubieńcu” znajdziemy część dawnego życiorysu św. Stanisława z nieznanymi szczegółami jego życia i dokonań.
  Z okazji tego święta, jak co roku, będziemy przeżywali tzw. Triduum św. Stanisława Kostki. W planie:
  – w poniedziałek o 16:00 – zawody sportowe w szkole;
  – we wtorek o 16:00 – bieg sprawnościowy w szkole;
  – w środę o 18:00 – Msza św. i rozdanie nagród w kościele.
 1. W piątek przypada wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, a w sobotę – święto św. Mate-usza, Apostoła
  i Ewangelisty.
 1. W imieniu duszpasterzy i parafian zapraszamy na nadzwyczajne obchody 100-lecia Parafii Świętej Rodziny w Pankach – w dniach 20-22 września.
 1. Natomiast w następną niedzielę na 20:00 zapraszamy na Mszę św. ze św. Janem Pawłem II, nabożeństwo różańcowe i modlitwę przez jego wstawiennictwo w intencjach osobistych, rodzinnych i wspólnotowych.
 1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy ciekawe artykuły o zawodzie dziennikarskim, szczególnie wywiad z Krzysztofem Ziemcem oraz tekst o młodzieżowym patriotycznym konkursie filmowym.
 1. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na utrzymanie cmentarza i na renowację kościoła – 150 zł (Zofia Tukaj).

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.