Ogłoszenia duszpasterskie XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 1 września 2019 r.

 1. Dziś, w XXII Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Boga o większą miłość do Niego i pobożność wszystkich dzieci Boga.
 1. Dziękujemy za wielki miłość do Ojczyzny tym, którzy podjęli przez cały sierpień dar całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych w intencji trzeźwości wszystkich Polaków i chwała Bogu za świadectwo miłości.
 1. Już jutro o 8:00 odbędzie się Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Na inaugurację społeczność szkolna zaprasza tym razem, w związku z osiemdziesiątą rocznicą rozpoczęcia przez Niemców II Wojny Światowej, szczególnie wszystkich urodzonych przed
  8 maja 1945 r., czyli tzw. Polskie Dzieci Wojny, w ramach ogólnopolskiej akcji „Przerwany Marsz”.
 1. We wtorek o 18:00 odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca.
 1. W tym tygodniu, jak co miesiąc, w piątek i w sobotę odwiedzimy starszych i chorych, aby zanieść im Jezusa.
 1. Również w piątek zapraszamy wszystkie dzieci na spowiedź św. o 16:00 i specjalną dla nich Mszę św. o 16:30. Pomóżmy dzieciom dotrzeć do kościoła.
 1. We wtorek będziemy wspominali św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, a w środę – błogosławione męczenniczki z Nowogródka, Siostry Nazaretanki, wśród których jest również Siostra Maria Kanuta Chrobot, pochodząca z naszej archidiecezji.
 1. Już za tydzień, w niedzielę, w naszej parafii będziemy gościć s. Liliosę, którą poznaliśmy wiosną tego roku dzięki jej listom do nas. Tym razem każdy z nas będzie mógł osobiście z nią porozmawiać. Oby to spotkanie zaowocowało dodatkowym ożywieniem apostolskim w każdym
  z nas. Zachęcamy do wsparcia Siostry i jej współpracowników, którzy prowadzą szkołę i budują szkolną kaplicę.
 1. W najbliższym tygodniu prosimy rodziców przyszłorocznych dzieci pierwszokomunijnych
  o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
 1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie specjalne artykuły prezydenta Polski, premiera i prof. Michała Kleibera z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
 1. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi tekst pięknej katechezy Ojca Świętego Franciszka.
 1. Dziękujemy za składane ofiary. Podczas wakacji złożono na organy – 350 zł (Patryk i Sylwia Janik oraz ofiarodawca anonimowy, brakuje jeszcze 6020 zł), a na remont kościoła – 2710 zł (Maria Kuc, Danuta Gajowczyk, Anna Florek, rodzina Szydów, Elżbieta Rubin, Józefa Kluczniak, Justyna Popczyk, rodzina Chłąd, Mieczysław Kowalik, Zenona Ułamek oraz siedmiu ofiarodawców anonimowych). Bóg zapłać też tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na utrzymacie cmentarza (od początku do tej pory około 12 % opiekunów grobów, czyli prawie co ósmy).
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Janik z ul. Nadrzecznej, l. 90, którego pogrzeb odbył się w sobotę oraz śp. Michał Razik z ul. Szkolnej, l. 63, który w ostatnim czasie mieszkał w Domu Pomocy Społecznej, a którego pogrzeb odbędzie się w jutro,
  tj. w poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.