Ogłoszenia duszpasterskie XXV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 22 września 2019 r.

 1. Dziś, w XXV Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, by sprawił, abyśmy zachowując Jego przykazania, „zasłużyli na życie wieczne”.
 1. Od piątku do dziś gościmy w naszej parafii trzech Księży z Chin. Życzymy im udanego odpoczynku po rekolekcjach oazowych, które odbyli w Krościenku oraz wielkich owoców dalszej posługi w ich ojczystych parafiach na chwałę Ojca.
 1. Na 20:00 zapraszamy na Mszę św. ze św. Janem Pawłem II, nabożeństwo różańcowe
  i modlitwę przez jego wstawiennictwo w intencjach osobistych, rodzinnych i wspólnotowych.
 1. W poniedziałek o 19:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z I klas (po ósmej klasie).
 1. Spotkanie organizacyjno-formacyjne ich rodziców odbędzie się za tydzień o 11:00 w naszym kościele.
 1. Również w poniedziałek będziemy wspominali św. Ojca Pio, charyzmatycznego spowiednika i przewodnika duchowego, który przewodził budowie „Domu ulgi w cierpieniu”, jednego z największych i najnowocześniej-szych szpitali na świecie.
 1. W tym dniu chorzy z naszego rejonu pielgrzymują do kościoła św. Wojciecha w Częstocho-wie na 11:00 na specjalne dla nich spotkanie, któremu przewodniczył będzie Ks. Arcybiskup Stanisław Nowak. Pomóżmy im dotrzeć na miejsce.
 1. Jeśli komuś choremu nie uda się dotrzeć na to spotkanie, to zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. o 18:00 połączoną z udzieleniem sakramentu chorych, podczas której będziemy się modlili o ulgę dla cierpiących.
 1. W piątek będziemy wspominali św. Wincentego a Paulo, prezbitera. Natomiast sobota będzie wspomnieniem liturgicznym św. Wacława, męczennika. Jest to też dzień imienin naszego Pasterza, Ks. Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo.
 1. Dziękujemy Księdzu Andrzejowi i pomagającym mu za piękne Triduum św. Stanisława Kostki zorganizowane dla naszych dzieci.
 1. Za tydzień w niedzielę (od 10:00 do 16:30) odbędzie się na Jasnej Górze 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Chętnych do skorzystania ze wspólnego transportu prosimy o zgłaszanie się do czwartku. Spotkanie rozpocznie się w auli św. Jana Pawła II. W programie jest oczywiście Msza św. i poczęstunek, a także, jak co roku, piękne nabożeństwo Drogi Krzyżowej ze świadectwami o wolności i wyzwoleniu.
 1. W najnowszym numerze „Niedzieli” poświęconym tematowi miłości małżeńskiej polecamy artykuły zawierające świadectwa oraz rady żon i mężów, a także tekst „Zatrzymać alkoholowy potop”, w którym autor przekonuje, że z nałogiem można wygrać i że ocaleni
  z uzależnienia mogą ratować innych.
 1. W „Oblubieńcu” wracamy do adhortacji św. Jana Pawła II o powołaniu i misji świeckich
  w Kościele i w świecie, zamieszczając kolejny odcinek.
 1. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na utrzymanie cmentarza, a także na orga-ny – 200 zł (Zdzisława i Zbigniew Biś, brakuje jeszcze 5820 zł) i na renowację kościoła – 720 zł (rodzina Gawendów, Marianna Kosmala, Zofia Tukaj i trzech ofiarodawców anonimowych). Dziękujemy też p. Dawidowi, p. Danielowi, p. Je-rzemu i p. Andrzejowi za zabezpieczenie przed dzikami naszej Drogi Krzyżowej.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.