Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13 października 2019 r.

 1. Dziś, w XXVIII Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby wciąż pobudzał naszą gorliwość, byśmy z wdzięczności dla Niego, pełnili dobre czyny.
 1. Obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Jak co roku, po Mszy św., będziemy składać ofiary na stypendia dla najuboższej młodzieży, którym pomaga „Dzieło nowego tysiąclecia”.
  Dziękujemy Pani Katechetce Monice i dzieciom za ich przedstawienie z tej okazji, które przygotowały i poprowadziły przed Mszą św. o 10:00.
 1. We wtorek przypada Dzień Dziecka Utraconego. Wszystkich, a szczególnie rodziców, którzy przedwcześnie pożegnali swoje dziecko na skutek choroby, wypadku, poronienia lub aborcji, zachęcamy do udziału w specjalnych obchodach w kościele św. Józefa w Częstochowie przy ul. Okrzei. Szczegółowy program możemy odnaleźć na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła. W naszej świątyni w intencji tych rodziców będziemy się modlić w tym dniu podczas nabożeństwa różańcowego.
 1. Również we wtorek będziemy obchodzili wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; w środę, a zarazem w kolejną rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża – św. Jadwigi Śląskiej; we czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Natomiast w piątek przypada święto św. Łukasza, Ewangelisty.
 1. Nabożeństwa różańcowe odbywają się w niedziele o 16:15, od poniedziałku do piątku
  o 17:15, a w soboty o 9:40. Dzieci mają nabożeństwa różańcowe w poniedziałki, wtorki
  i czwartki o 16:30.
 1. Można już zgłaszać imiona zmarłych do modlitwy za nich: tzw. wypominków jednorazowych, czyli na cmentarzu przed Mszą św. i podczas Eucharystii w dniu
  1. listopada; wypominków oktawalnych – przez osiem dni podczas różańca św. i Mszy św. oraz wypominków rocznych – w pierwsze niedziele miesiąca przed poranną Mszą św. i podczas niej.
 1. Za tydzień o 11:00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży po bierzmowaniu.
 1. W piątek, 18 października o 19:00 – spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 1. W najnowszym numerze „Niedzieli”, którego temat brzmi „Polska w naszych rękach”, polecamy artykuł „Kopalnia złota” o Dniu Papieskim oraz tekst „Z nienawiści do wiary”
  o prześladowaniach w Erytrei.
 1. W „Oblubieńcu” polecamy szczególnie tekst św. Jana Pawła II.
 1. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na utrzymanie cmentarza, a także na renowację kościoła – 620 zł (Gertruda-Teresa Praska, Elżbieta i Zbigniew Raczyńscy, Antoni Król
  i ofiarodawcy anonimowi).
 1. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Tomasz Owczarek z Grodziska i Izabela Bogus z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 1. We czwartek odeszła od nas do Pana śp. Daniela Król z ul. Śląskiej, l. 84, a wczoraj
  śp. Janina Kwiendacz z ul. Krótkiej, l. 85. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
 1. W dzień wyborczy módlmy się za wszystkich Polaków o światło Ducha Świętego.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.