Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2016 r.

XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2016 r.

1. We czwartek będziemy wspominać św. Elżbietę Węgierską, świętą żonę i matkę trójki dzieci, która po śmierci męża i wychowaniu dzieci wybrała ubóstwo i poświęciła się Bogu na służbę chorym. W piątek – niezwykle dzielną żyjącą 100 lat temu bł. Karolinę Kózka, która oddawała życie Bogu na co dzień ucząc głębokiej wiary dzieci i starszych, a także przez śmierć męczeńską w wieku 16 lat. W sobotę – bł. Salomei, jednej z pierwszych polskich Klarysek, która żyjąc na dworze książęcym wybrała jak św. Franciszek biedę i całkowicie oddała się Jezusowi i siostrom.
2. Dziś o 11:00 spotykają się rodzice uczniów drugich klas gimnazjum, a za tydzień o 11:00 rodzice uczniów trzecich klas gimnazjum. Zapraszamy.
Spotkania ministrantów odbędą się w poniedziałek i wtorek według stałego planu. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kręgu biblijnym we wtorek na godzinę 18:45. W środę o spotkanie Akcji Katolickiej, a w piątek Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
We czwartek o 19:00 – spotkanie uczestników naszej wiosennej pielgrzymki do Rzymu.
W piątek o 20:00 – comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona pięknie przez ks. Mateusza.
3. Dziękujemy za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na remont Domu Katechetycznego, który w tych dniach wraz z plebanią pełni też rolę domu rekolekcyjnego.
Dziękujemy także tym, którzy przyjechali na rekolekcje na kilka dni do naszej parafii oraz tym, którzy w nich uczestniczą, a są naszymi parafianami, za modlitwę za naszą parafię, nasze rodziny oraz czynny udział w obchodach i wspólnym świętowaniu Bożego daru, jakim jest niepodległość Polski. Gości dziś już żegnamy i zapraszamy ponownie. Obiecujemy modlitwę o wierną realizację poznanej woli Pana w pokoju.
Dziękujemy panu Henrykowi i panu Janowi za ofiarną pracę nad remontem, a panu Tomaszowi i Martynce za porządki wokół kościoła.
4. Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela” poświęcony między innymi Kościołowi prześladowanemu, nowemu nuncjuszowi apostolskiemu w Polsce i innym najważniejszym wydarzeniom ostatnich dni. Znajdziemy w nim też jak co tydzień popularne wśród młodzieży artykuły w dziale „Niedziela młodych”.
5. Już w sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się uroczyste nabożeństwo z przyjęciem na nowo przez Polskę panowania Jezusa. My wszyscy też dokonamy tego za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. Przygotujmy się do tego wielkiego wydarzenia przez głęboką spowiedź św., modlitwę osobistą i rodzinną. Zastanówmy się w nich, czy Panu naszemu odpowiada nasza praca, styl życia, wystrój domu, czytane książki, oglądane filmy, forma wypoczynku itd. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniem Episkopatu trwa od wczoraj wielka modlitwa we wszystkich kościołach Polski jako nowenna dziewięciu dni przygotowania do wspomnianego aktu. Wspólne modlitwy odmawiamy u nas w kościele codziennie po Mszy św. wieczornej.
6. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Nowaka, zasłużonego górnika pochodzącego z naszej parafii, który od emerytury 28 lat mieszkał w Kluczborku. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.
Wczoraj o 15:30 odbył się ślub pochodzącej z naszej parafii Izabeli Krysińskiej z Kacprem Kudlek. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Niech Bóg da im pokój i wierność w powołaniu.
7. Dziś do puszki dla potrzebujących, która znajduje się przy wyjściu pod figurą
św. Izydora, składamy ofiary na pomoc Kościołowi prześladowanemu w Iraku.
8. W sobotę odbędzie się dzień skupienia dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy o wsparcie modlitewne prowadzących i uczestników.