Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA 22 kwietnia 2018 r.

1. Dziś, w IV Niedzielę Wielkanocną, niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania – prosimy kochanego Ojca, by nas z całym Ludem prowadził do nieba za Jezusem, zwycięskim Pasterzem. Zachęcamy do gorliwej modlitwy w naszych domach
    o liczne święte powołania do sakramentu święceń i życia konsekrowanego. W tej intencji zostanie także odprawiona Msza św. we czwartek rano.
  1. Dziś o 11:00 odbędzie się katecheza dla rodziców kandydatów do bierzmowania
    z II klas gimnazjalnych.
    W środę o 16:30 odbędzie się spotkanie tegorocznych kandydatów do bierzmowania
    z III klas, a we czwartek o 14:45 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania
    z II klas gimnazjalnych.
  1. Dziękujemy Panu Jerzemu za pomoc w odnowieniu frontu kościoła.
  1. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, a w nim zapis rozmowy z ks. Mieczysławem Niepsujem, postulatorem w procesie beatyfikacyjnym krakowskiej pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej, której beatyfikacja odbędzie się 28 kwietnia. Osobiste spotkanie z Panem Jezusem uświadomiło jej, że posługa pielęgniarki jest powołaniem. Warto też przeczytać artykuł „Historia, która łączy” napisany z okazji 75. rocznicy powstania w getcie warszawskim.
  1. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajduje się między innymi pełny tekst papieskiego orędzia na Dzień Modlitw o Powołania oraz drugi artykuł o bitwie pod Truskolasami i Wręczycą.
  1. Informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii św. w 2019 r. odbędzie się w naszym kościele 19 maja.
  1. Kolejne 4 osoby na zapłatę za organy wpłaciły 700 zł.
  1. Próby do Pierwszej Komunii św. odbywają się we wtorki i czwartki o 15:30.
  1. W piątek przypada Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka
    (w rocznicę uchwalenia w 1956 r. ustawy dopuszczającej aborcję).
  1. Natomiast za tydzień w niedzielę przypada XII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.