Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 kwietnia 2018 r.

1. 1. Dziś, w III Niedzielę Wielkanocną, prosimy kochanego Ojca, abyśmy po odzyskaniu godności Dzieci Boga, „z ufnością oczekiwali chwalebnego dnia zmartwychwstania”. Niech Duch Święty umacnia i oczyszcza tych, którzy jeszcze boją się śmierci.
  1. 2. Gratulujemy tym, którzy podjęli się uczestnictwa w pięknym dziele miłości, jakim jest Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą.
  1. 3. Dziś o 11:00 odbędzie się katecheza dla rodziców tegorocznych kandydatów do bierz-mowania z III klas gimnazjalnych.
    W środę o 16:30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z VII klas Szkoły Podstawowej.
    Za tydzień o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania
    z II klas gimnazjalnych.
  1. 4. W tym tygodniu we czwartek nie będzie porannej Mszy św.
  1. 5. W piątek o 20:00, jak co miesiąc, zapraszamy na prowadzoną przez ks. Wikariusza adorację Najświętszego Sakramentu.
  1. 6. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, a w nim artykuły o Papieżu Benedykcie XVI, który już od dziesięcioleci odgrywa wielką rolę w przemianie świata i w posłudze Kościoła, rozmowę z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem o nowej drodze dla archidiecezji łódzkiej, artykuł o porażającym powojennym scenariuszu NKWD dla Polski oraz reportaż z domu Jana Matejki.
  1. 7. Parafialna grupa wolontariuszy miłosierdzia ogłasza zbiórkę odzieży w dobrym stanie oraz niezniszczonych, sprawnych artykułów gospodarstwa domowego, które będą przekazywane potrzebującym osobom z naszej parafii. Rzeczy można przynosić do Domu św. Józefa lub na plebanię. Obecnie poszukujemy odzieży dla mężczyzny: butów w rozmiarze 42, kurtki, spodni i koszuli (wzrost 167 cm, 67 cm w pasie). W imieniu wszystkich obdarowanych serdecznie dziękujemy! (kontakt tel.: 609136447)

1. 8. Kolejne 5 osób na zapłatę za organy wpłaciło 700 zł. W bieżącym numerze „Oblubieńca” zamieszczamy roboczą listę dotychczasowych ofiarodawców. Prosimy o wskazanie ewentualnych braków lub błędów.

1. 9. Poproszony o to przez jedną z parafianek przypominam i wyjaśniam, że za same organy (instrument) już zapłaciliśmy dwa miesiące temu. Stało się to dzięki pewnej rodzinie z naszej parafii, która pożyczyła nam 35 tys. złotych. Obecnie spłacamy tą pożyczkę i równocześnie zbieramy na comiesięczne raty (pierwsza z nich – za demontaż i transport organów z Norwegii do Polski). Chcemy to uczynić, aby jak najszybciej przyjechała do nas fachowa firma, byśmy mogli piękniej chwalić Boga. Organy trzeba zbudować, wymienić zużyte części, pomalować i nastroić. Dla orientacji podaję, że remont nieco mniejszych od naszych organów kosztuje w Polsce około 120 tys. złotych.
  1. 10. Próby do pierwszej komunii św. odbywają się we wtorki i czwartki o 15:30.
  1. 11. Pogrzeb śp. Jerzego Walkosza odbędzie się w środę o 13:00.