Ogłoszenia duszpasterskie V NIEDZIELA WIELKANOCNA 29 kwietnia 2018 r.

1. Dziś, w V Niedzielę Wielkanocną, prosimy kochanego Ojca, by wszyscy wierzący w Chrystusa byli prawdziwie wolni i posiedli dziedzictwo Boże na zawsze.
    Również dziś przypada XII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

1. We wtorek będziemy wspominali św. Józefa Rzemieślnika. Zapraszamy na 12:00 na Mszę św. w intencji wszystkich rzemieślników z naszej parafii, pracują-cych i emerytowanych oraz ich rodzin. Życzymy wszystkim rzemieślnikom radości z owoców swojej pracy i zgody w rodzinach.
    W środę – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, który niestrudzenie bronił prawdziwej wiary w trudnym okresie IV wieku, kiedy dochodziło do głosu kilka trudnych do zwalczenia herezji.

1. We czwartek będziemy obchodzić kolejną uroczystość patronalną naszej Ojczyzny, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która jest także główną patronką naszej archidiecezji. Z tej okazji i następującego dzień później wspomnienia św. Floriana, o 10:00 odbędzie się, jak co roku, Msza św. za Ojczyznę oraz w intencji zmarłych i obecnych Strażaków we Wręczycy Wielkiej i Małej. W imieniu naczelnika i całej OSP zapraszamy do udziału w defiladzie, która o 9:30 rozpocznie się pod siedzibą straży, przy ul. Śląskiej.

1. Za tydzień o 10:00, na Mszy św. i po niej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

1. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, a w nim ciekawy artykuł Pawła Zuchniewicza „Siostra naszego Boga” o prekursorce domowych hospicjów i jej związkach z Biskupem Karolem Wojtyłą, a także tekst pt. „Perła nad Wigrami” o niezwykłym klasztorze, w którym krótki urlop spędził św. Jan Paweł II.

1. Kolejne 10 osób na zapłatę za organy wpłaciło 1100 zł.

1. Dziękujemy ofiarodawcom oraz p. Dariuszowi i p. Tomaszowi za posadzenie niemal dwustu krzewów wzdłuż ul. ks. Józefa Odróbki.

1. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać w naszym kościele codziennie pół godziny przed ostatnią Mszą św.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do licznego udziału w modlitwach z tej okazji po wieczornych Mszach św. we czwartek i piątek oraz po porannej Mszy św. w sobotę. Można zgłaszać się na wyjazd pierwszosobotni na Jasną Górę w sobotę o 6:35. Powrót przed 9:00.