Ogłoszenia duszpasterskie VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 6 maja 2018 r.

1. Dziś, w VI Niedzielę Wielkanocną, prosimy Boga, abyśmy właśnie w tych dniach gorliwie oddawali się Jezusowi. Niech prawdziwie skutkuje to przemianą naszego życia.

1. O 10:00, na Mszy św. i po niej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
    Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w modlitwie za rzemieślników z naszej parafii i ich rodziny. Prosimy o propozycje na przyszłość, dotyczące tej modlitwy.
    Dziękujemy także wszystkim, którzy pięknie i ofiarnie zaangażowali się w przygotowanie uroczystej modlitwy za Ojczyznę oraz naszych Strażaków w dniu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a szczególnie pocztom sztandarowym, dziecięco-młodzieżowej orkiestrze, mażoretkom i oczywiście szlachetnym strażakom, początkującym i tym, którzy od lat służą Bogu i Ojczyźnie.

1. Dzisiaj rozpoczynamy coroczne Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne Dni Krzyżowe). Tradycyjnie od poniedziałku do środy po Mszach św. wieczornych odbędą się modlitwy przy krzyżach. W poniedziałek przy ul. Śląskiej o 18:40, Częstochowskiej – również o 18:40 i Mickiewicza o 19:10, we wtorek – ul. 3-Maja o 18:40 i Sienkiewicza o 19:10, w środę – ul. Długiej o 19:00.

1. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Stanisław po studiach w Paryżu otrzymał święcenia kapłańskie. Na 7 lat przed śmiercią został biskupem krakowskim. Jako gorliwy pasterz zabiegał o dobro wiernych, wspomagał ubogich i co roku odwiedzał kapłanów swojej diecezji. Zginął śmiercią męczeńską, zabity na rozkaz króla Bolesława Śmiałego, któremu wypominał jego nadużycia. Jego świadectwo zaowocowało odnową moralną Polaków.

1. W piątek, 11 maja, po cotygodniowej adoracji Pana Jezusa zapraszamy na 21:00 na nasz uroczysty apel maryjny z modlitwą za Ojczyznę, który odprawia-my w naszym kościele 11 dnia miesiąca (od lutego do października), zgodnie z zachętą Ks. Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo. Po zakończonej modlitwie można jeszcze udać się na Jasną Górę, by dołączyć do comiesięcznego czuwania naszej archidiecezji, które kończy się Mszą św. sprawowaną o północy.

1. Za tydzień w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 13 maja, 101 lat po pierwszym objawieniu się Maryi w Fatimie trójce dzieci: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi zapraszamy na piękną modlitwę różańcową o 16:00 połączoną z przystąpieniem grupy chętnych dzieci do Szkaplerza św. (który tak, jak wielu czcicieli Maryi, od dzieciństwa do śmierci nosił św. Jan Paweł II) oraz z błogosławieństwem medalików dzieci pierwszokomunijnych i zawierzenia ich Matce Bożej. Maryja w Fatimie zachęca nas do pokuty za grzechy grzeszników i w intencji ich nawrócenia, między innymi poprzez medytację różańcową. Dlatego będziemy się modlić o wiarę w to, że Jezus poszedł do nieba przygotować nam miejsce i że warto pomóc Mu w zbawieniu świata oraz o to, aby nasze rodziny nie opuszczały niedzielnej Mszy św.

1. W środę o 16:30 odbędzie się spotkanie tegorocznych kandydatów do bierzmowania. Będzie to spotkanie dopuszczające do egzaminu. Młodzież przynosi ze sobą opinię szkolnego katechety.

1. Próby dla dzieci z IV klas, które przygotowują się do przeżycia rocznicy Pierwszej Komunii św. odbędą się 18, 22, 24 i 25 maja o 15:30. Sakrament Pokuty i Pojednania przeżyją w piątek 25 maja o 16:00.

1. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, zapowiadający wielkie, już XXII coroczne spotkanie młodych na polach lednickich, 2 czerwca 2018 r. Warto przeczytać też ciekawy artykuł o książce Papieża Franciszka „Bóg jest młody” oraz tekst Włodzimierza Rędziocha o relacji św. Jana Pawła II do islamu.

1. Kolejne 6 osób na zapłatę za organy wpłaciło 800 zł. Wiele osób pyta czy organy już są zamontowane, a inni kiedy to się stanie. Przypominamy, że organy można zobaczyć w częściach w domu św. Józefa, a montaż wstępnie planowany był na Boże Narodzenie, ale jeśli utrzyma się bieżące tempo składania ofiar, to ponieważ nie chcemy niekoniecznego zadłużenia, będzie to raczej bliżej przyszłorocznej Wielkanocy. Zdjęcie, które zostało umieszczone w „Oblubieńcu” w numerze sprzed dwóch tygodni było fotomontażem.

1. Dziękujemy p. Dariuszowi za prace ogrodnicze, a p. Jerzemu i p. Tomaszowi za pracę przy froncie kościoła. W tym tygodniu zaplanowane są dalsze prace remontowe na froncie kościoła i przed nim. Przepraszamy za wynikłe z tego utrudnienia.

1. Zapraszamy do licznego i serdecznego udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w naszym kościele codziennie pół godziny przed ostatnią Mszą św. W ich trakcie słuchamy także pięknego nauczania św. Jana Pawła II „o błogosławionej Maryi Dziewicy w życiu pielgrzymującego Kościoła”.

1. Nasza parafialna grupa wolontariuszy miłosierdzia dziękuje tym, którzy okazali miłosierdzie i wspomogli naszego parafianina w potrzebie.

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Paweł Rokosa pochodzący z Wręczycy Wielkiej i Martyna Węgrzyn z Mykanowa. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

1. W sobotę w swoim domu zmarł śp. Czesław Kijas z ul. Strażackiej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 15:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.