Ogłoszenia duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 27 maja 2018 r.

1. Obchodzimy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się przedłużony czas przyjmowania obowiązkowej Komunii wielkanocnej.
  1. O 12:00 odbędzie się uroczysta Msza św. za dzieci przeżywające rocznicę Pierwszej Komunii św. Im i rodzicom gratulujemy wytrwania w łasce wiary, a części z nich całorocznego uczęszczania na Eucharystię.
  1. Jutro, w poniedziałek, 37. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia – Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
  1. We wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, szlachetnej Polki, która w całej Europie walczyła o niepodległość Polski podczas I Wojny Światowej.
  1. W środę o 16:00 dalszy ciąg egzaminu dla kandydatów do bierzmowania.
  1. We czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesję do czterech ołtarzy odbędziemy po Mszy św. o 10:00. Zapraszamy całą służbę liturgiczną ołtarza, chór, druhów strażaków, koło gospodyń oraz wszystkie grupy i całą wspólnotę parafialną. Dziękujemy tym, którzy podjęli się przygotowania ołtarzy. Prosimy o udekorowanie domów w całej parafii symbolami eucharystycznymi na świadectwo dla sąsiadów i gości. Pamiętajmy też o Mszy św. Zapraszamy dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne i rocznicowe do sypania kwiatów z miłości do Jezusa, który będzie nawiedzał nasze progi,
    by nam błogosławić. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów w środę lub we czwartek rano i przez całą oktawę przed codziennymi procesjami.
  1. Nabożeństwo majowe we czwartek wyjątkowo po Mszy św. wieczornej.
  1. W piątek rozpoczynamy odprawianie nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które do kolejnego czwartku będą połączone z procesją eucharystyczną.
  1. W piątek i sobotę odwiedzimy chorych. Spowiedź pierwszopiątkowa od 17:00.
  1. W sobotę młodzież wyjeżdża na coroczne spotkanie na Polach Lednickich. Chętnych do udziału prosimy o zgłaszanie się do wtorku.
  1. Za tydzień, w niedzielę od Mszy św. o 15:00 w bazylice archikatedralnej w Częstochowie rozpoczyna się „Marsz dla Życia i Rodziny”. Dajmy wspólne świadectwo naszej radosnej
    i konsekwentnej wiary, która życiu mówi „tak”.
  1. W najnowszej „Niedzieli” polecamy artykuł o Polce, Susan Wojcicki, prezes YouTube, matce pięciorga dzieci, propagującej urlopy macierzyńskie.
  1. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajdziemy piękną modlitwę do Trójcy Świętej.
  1. Kolejne 7 osób na zapłatę za organy wpłaciło 1450 zł.
  1. Wolontariusze miłosierdzia poszukują nowej muszli klozetowej dla ubogiej pani.
  1. Dzięki ofiarom od rodziców dzieci pierwszokomunijnych i naszej wspólnej mobilizacji
    w ubiegłą niedzielę, na zapłatę za remont frontu kościoła musimy uzbierać już tylko niecałe 4000 zł. Bóg zapłać!