Ogłoszenia duszpasterskie ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 20 maja 2018 r.

1. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która jest jednym dniem urodzin Kościoła prosimy Boga Ojca, aby dał Ducha Świętego całemu światu i dokonał wielkich dzieł wszędzie tam, gdzie głoszona jest Ewangelia. Tam gdzie ogłosimy Ewangelię przyjdzie Duch Święty.
  1. Gratulujemy dzieciom, rodzicom, chrzestnym i ks. Sławomirowi oraz pani katechetce pięknego przygotowania do Pierwszej Komunii św. Niech Duch Święty poprowadzi Was do świętości i pomnaża w Was wiarę i miłość.
    Bardzo dziękujemy rodzicom za ofiarną kilkudniową pracę przy porządkowaniu i terenu wokół kościoła i pomoc w przygotowaniu go na dzisiejsze świętowanie.
  1. Za tydzień o 12:00 odbędzie się uroczysta msza św. za dzieci przeżywające rocznicę Pierwszej Komunii św.
  1. W poniedziałek będziemy obchodzić piękne święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, które zostało wprowadzone do kalendarza na wniosek biskupów polskich. Zgromadźmy się licznie na Eucharystii, by z Maryją dziękować za Nowe Życie z Ducha Świętego.
  1. W środę o 15:30 rozpocznie się egzamin dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania.
  1. We czwartek – niedawno ustanowione święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W naszym kościele tego dnia o 7:00 odbędzie się Msza św. żyjących księży pochodzących z naszej parafii.
  1. W piątek, o 19:30 odbędzie się pierwsze spotkanie grupy modlitewnej, która pragnie służyć pełnemu wyzwoleniu naszych serc. Szczegóły – w Oblubieńcu.
  1. W sobotę będziemy wspominali św. Filipa Nereusza, który odznaczał się miłością bliźniego, ewangeliczną prostotą i radosną służbą Bogu.
    Również w sobotę o 9:00 będziemy się modlić za nasze żyjące i zmarłe Mamy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej.
  1. Tegoroczna trasa procesji Bożego Ciała będzie przebiegała ulicą 3-Maja, Miodową, Sportową i Śląską. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy.
  1. W najnowszej „Niedzieli” polecamy artykuł o wspaniałej Encyklice bł. Pawła VI, przez którą Bóg osłabił śmiercionośną inwazję antykoncepcji oraz tekst o wspaniałym Polaku, pionierze łączności bezprzewodowej, Henryku Magnuskim.
  1. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi piękne słowa przesłania świętego papieża Polaka o znaczeniu dzisiejszego święta.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczamy na zapłatę za płyty granitowe położone w wejściu głównym do kościoła.
  1. Kolejne 8 osób na zapłatę za organy wpłaciło 1000 zł.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Mikołaj Ołoś z Gdyni i Paulina Tukaj pochodząca z Wręczycy Wlk. Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. Z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Elżbieta Pasieka z ul. Prusa, l. 62, której pogrzeb odbył się wczoraj. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.