Ogłoszenia duszpasterskie WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 13 maja 2018 r.

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
    O 16:00 w 101 rocznicę pierwszego spotkania dzieci fatimskich z Matką Bożą odbędzie się bogate nabożeństwo Maryjne, na które zapraszamy całą parafię,
    a szczególnie serdecznie wszystkie dzieci, które kochają Boga. Chcemy razem
    z Maryją odnowić oddanie się Jemu. W programie spotkania będzie również medytacja różańcowa, przyjęcie szkaplerza (dla chętnych), błogosławieństwo medalików i innych znaków Maryjnych oraz litania loretańska.
  1. W poniedziałek będziemy przeżywali święto św. Macieja Apostoła, a w środę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  1. We czwartek, 17 maja, przypada dzień imienin ks. Wikariusza Sławomira, który już niemal od roku ofiarnie, serdecznie i pokornie troszczy się o nas wypełniając pasterską posługę oraz katechizując dzieci i młodzież. Życzymy obfitości Bożego światła, radości, pokoju, zdrowia oraz wielkich postępów na drodze do świętości życia i posługi. Zapraszamy na dwie Msze święte w intencji czcigodnego
    Ks. Sławomira na 7:00 i 18:00.
  1. W piątek na 20:00 zapraszamy na comiesięczną adorację Jezusa prowadzoną przez ks. Wikariusza.
  1. 5. W środę o 16:30 odbędzie się spotkanie – obowiązkowa katecheza parafialna dla kandydatów do bierzmowania z VII klas szkoły podstawowej.
  1. W sobotę w bazylice archikatedralnej odbędą się święcenia kapłańskie. Polecajmy
    w naszym modlitwach kandydatów do święceń, którzy rozpoczęli swoje rekolekcje
    i módlmy się o odwagę dla kolejnych powołanych.
  1. Za tydzień w niedzielę o 12:00 piękna grupa naszych dzieci uroczyście ogłosi Jezusa swoim Panem i przystąpi do Pierwszej Komunii św. Otoczmy ich modlitwą.
  1. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, a w nim rozmowę z emerytowanym żandarmem watykańskim, który wspomina dzień zamachu na św. Jana Pawła II oraz artykuł o miłości św. Ojca Pio do Maryi, a także o nowym narodowym sanktuarium na Krzeptówkach.
  1. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi cenne informacje o Boskich związkach św. Jana Pawła II z Fatimą. Polecamy.
  1. Kolejne 6 osób na zapłatę za organy wpłaciło 900 zł. Prosimy także o pomoc finansową w odnowieniu wejścia do kościoła. Po ostatniej zimie zniszczenia dokonane przez wodę i lód spowodowały konieczność generalnego remontu.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Paweł Rokosa pochodzący
    z Wręczycy Wielkiej i Martyna Węgrzyn z Mykanowa oraz Mikołaj Ołoś
    z Gdyni i Paulina Tukaj pochodząca z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kan-celarii parafialnej.
  1. W środę odbył się pogrzeb śp. Romana Krucińskiego z ul. Sienkiewicza, który za kilkanaście dni skończyłby 53 l. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.
  1. Zapraszamy do zgłaszania się chętnych na wspólny, dekanalny, wyjazd 20 maja na archidiecezjalną pielgrzymkę rolników do Gidel.