Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela XII TYDZIEŃ ZWYKŁY – 24 czerwca 2018 r.

1. Dziś, w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, prosimy naszego Kochanego Ojca o dar radości w Duchu Świętym i skierowanie nas na drogę zbawienia i pokoju.
  1. Aż do soboty zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie, pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy Bogu Ojcu, Jezusowi i Duchowi Świętemu za piękną i gorliwą posługę Ks. Wikariusza Sławomira Berdysa w naszej parafii. Zgodnie z decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity
    Ks. Sławomir od 1 lipca będzie Wikariuszem Parafii św. Józefa w Wieluniu. Pozostawia po sobie wiele owoców ofiarnej pracy duszpasterskiej. Szczególnie dziękujemy jeszcze raz za przy-gotowanie dzieci do pierwszej komunii św., serdeczne zaangażowanie w katechizację dzieci i młodzieży, troskę
    o młodzież, głoszenie słowa Bożego, udzielanie pociechy, rad, Bożego przebaczenia i jednanie ze wspólnotą Kościoła w konfesjonale, opiekę nad grupą Żywego Różańca i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz troskę o chorych i towarzyszenie rodzinom, a także otwartą dyspozycję kapłańskiego
    i braterskiego serca. Obiecujemy modlitwę, szczególnie podczas codziennej wspólnej modlitwy różańcowej w naszym kościele.
  1. We wtorek przypada wspomnienie dowolne, znanego nam dobrze od jesieni, św. Zygmunta Gorazdowskiego. We czwartek będziemy wspominali św. Ireneusza, który był gorliwym apostołem
    i orędownikiem jedności Kościoła, a jego pisma do dziś zadziwiają przejrzystością wykładu trudnych prawd wiary.
  1. W piątek będziemy przeżywali Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to jedno
    z najważniejszych świąt. Na całym świecie, również w Polsce od ponad tysiąca lat, od czasów Mieszka I, w tym dniu zbierane są ofiary materialne dla Stolicy Apostolskiej, tzw. świętopietrze. Papież wykorzystuje te pieniądze do celów dobroczynnych. Watykan podaje sumę otrzymanych datków
    w corocznym sprawozdaniu finansowym.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy wartościowy wywiad z kardynałem Paulem Josefem Cordesem, niemieckim współpracownikiem św. Jana Pawła II o tym, co się dzieje z Kościołem
    w Niemczech i pierwszą część rozmowy z o. Augustynem Pylanowskim o św. Józefie, naszym patronie.
  1. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi tekst o św. Piotrze. Wszyscy go czcimy,
    ale warto przypomnieć sobie podstawowe fakty z jego życia.
  1. W ubiegłym tygodniu do funduszu organowego wpłynęło 400 zł (ofiarodawcy: Edward i Renata Krążek oraz Adela Suchanek).
  1. Na prośbę Pana Starosty zapraszamy na XX Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych, który odbędzie się dziś, tj. 24 czerwca, o 13:30 na stadionie Klubu Sportowego „Sokół” we Wręczycy Wielkiej.
    W programie między innymi znalazł się przemarsz orkiestr dętych i występy sceniczne.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Damian Sikora z Opola i Monika Kała z Opola, pochodząca z Wręczycy Małej oraz Łukasz Debudaj z Bytomia i Olga Jaszczyk z Wręczycy Wielkiej. Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. Zachęcamy, by wpisać już do swoich osobistych kalendarzy termin tegorocznej pielgrzymki parafialnej na Jasną Górę, którą odbędziemy tradycyjnie w sobotę przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, tj. 25 sierpnia.
  1. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim, którzy udają się na urlop, życzymy wielu okazji do zatrzymania się przy Najświętszym Bożym Sercu i owocnych rozmów z Panem. Niech ten czas będzie dla Was okazją do podjęcia również wartościowej lektury i odwiedzania samotnych.