Ogłoszenia duszpasterskie XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 czerwca 2018 r.

1. Dziś, w XI Niedzielę Zwykłą, wraz z całym Kościołem prosimy naszego Kochanego Ojca, aby nasza wola i nasze czyny były poddane Jego woli.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie, pół godziny przed wieczorną Mszą św. Warto oddawać cześć Jezusowi i rozmyślać nad Jego miłością do nas.
  1. Dziękujemy tym, którzy przyszli w środę, by modlić się o moc Ducha Świętego
    i inne Jego dary dla naszej młodzieży bierzmowanej i dla wszystkich naszych rodzin.
  1. We czwartek będziemy wspominali św. Alojzego Gonzagę, wspaniałego świętego, młodego Jezuitę, który umarł w wieku 23 lat na skutek zarażenia się chorobą przy pielęgnowaniu chorych.
  1. W piątek na 8:00 zapraszamy na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego, podczas której będziemy dziękować za cały rok szkolny, każdy trud i braterską miłość oraz prosić o dobry, twórczy odpoczynek w wakacje. Niech Bóg błogosławi całą naszą wręczycką rodzinę szkolną. Msza św. dla absolwentów we czwartek o 9:00.
  1. W najnowszej „Niedzieli” polecamy wywiad z kapelanem posługującym na lotnisku
    w Warszawie, zapowiedź spotkania ojców rodzin na Jasnej Górze, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 23 czerwca, a także artykuł o Annie Rastawickiej, która pracowała przez 12 lat w sekretariacie Sługi Bożego, Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dla młodych zamieszczono artykuł o tym, „jak mieć produktywny dzień”.
  1. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajdziemy piękny list, który św. Alojzy napisał do mamy przed swoją śmiercią oraz pierwszą z papieskich katechez o przykazaniach.
  1. Jedna z naszych rodzin w ubiegłym tygodniu na zapłatę za organy wpłaciła
    500 zł.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Damian Sikora z Opola i Monika Kała z Opola, pochodząca z Wręczycy Małej oraz Łukasz Debudaj z Bytomia i Olga Jaszczyk z Wręczycy Wielkiej. Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. Z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Donata Szymańska z ul. Prusa, l. 43, której pogrzeb odbędzie się jutro (w poniedziałek) o 15:00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.