Ogłoszenia duszpasterskie XV NIEDZIELA ZWYKŁA ZWYKŁY – 15 lipca 2018 r.

1. Dziś, w XV Niedzielę Zwykłą, modlimy się, aby „chrześcijanie odrzucili wszystko, co się sprzeciwia tej godności i zabiegali o to, co jest z nią zgodne”.

2. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie Najświętszej Maryi Panny
    z Góry Karmel. Po wcześniejszym zgłoszeniu będzie możliwość przystąpienia do szkaplerza karmelitańskiego po wieczornej Mszy św.

3. W piątek przypada wspomnienie dowolne bł. Czesława, patrona Wrocławia.

4. Dziękujemy tym, którzy ofiarnie, rodzinnie i serdecznie przyjęli pielgrzymów
    z archidiecezji poznańskiej i okolic do swoich domów. Na plebanii gościło
    trzech alumnów i trzech księży. Pielgrzymom z archidiecezji poznańskiej dziękujemy za modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej. Szczęść Boże!

5. Jutro, tj. w poniedziałek 16 lipca, o 18:30 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

6. Błogosławieństwo kierowców, rowerzystów i samochodów mechanicznych odbędzie się po każdej Mszy św. za dwa tygodnie, czyli po wspomnieniu św. Krzysztofa. Oczywiście można się też zgłosić po błogosławieństwo, ze swoim pojazdem lub bez, każdego dnia w ciągu roku, z wyjątkiem Wielkiego Piątku
    i Wielkiej Soboty.

7. Przypominamy, że 15 sierpnia odbędzie się w naszej parafii Festyn Maryjny. Już cieszymy się na to popołudnie i wieczór, który spędzimy w rodzinnej atmosferze we wspólnocie z naszą Najświętszą Mamą i Jej Najświętszą Rodziną.

8. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy wiele cennych artykułów: ciekawą refleksję o tzw. Marszu Równości, który odbył się w Częstochowie; tekst historyczny o papieżu Piusie IX; wywiad z ks. Biskupem Wiesławem Śmiglem, nowym przewodniczącym Rady ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski oraz artykuł o niezwykłej świętej dziewczynce, Marii Carmen.

9. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi szczegółowe informacje o szkaplerzu karmelitańskim i głęboką refleksję św. Jana Pawła II o wypoczywaniu.

10. W ubiegłym tygodniu do funduszu organowego (bezpośrednio i na konto bankowe) wpłynęło 300 zł (Renata Przytulska, Antoni Król i darczyńca anonimowy).

11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Agnieszka Wyak-Janik zd. Pyrkosz i Daniel Janik, który pochodzi z naszej parafii (obecnie mieszkają w Częstochowie), Radosław Rokosz z Psar-Kolonii koło Secemina i Paulina Morawska z Wręczycy Wielkiej oraz Daniel Banasiak z Kalei i Dominika Bogus z Wręczycy Małej. Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Roman Szczypior,
    l. 64, z ul. Częstochowskiej, śp. Jerzy Gajowczyk, l. 63, z ul. Szkolnej oraz śp. Ewa Majchrzak, l. 51, z ul. Polnej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.