Ogłoszenia duszpasterskie XIV NIEDZIELA ZWYKŁA ZWYKŁY – 8 lipca 2018 r.

1. Dziś, w XIV Niedzielę Zwykłą, modlimy się o duchową radość i wolność.

2. Pragniemy wyrazić wielką i serdeczną wdzięczność dla Pani Teresy Sobczak, za zakończoną przed kilkoma dniami piękną, ofiarną, siostrzaną, „matczyną” i cichą posługę na plebanii i w naszym kościele. Tylko Bóg, Pani Teresa i Jej rodzina wie, ile uczyniła dla dobra wspólnoty parafialnej, kapłanów, strudzonych pielgrzymów i gości. Szczególnie dziękujemy za trudne ostatnie dni służby naszym Proboszczom, śp. Ks. Zdzisławowi Radkowi i śp. Ks. Mirosławowi Siko-rze. To było prawdziwe miłosierdzie na wzór Boży. Życzymy dużo sił na dalsze ścieżki radosnej miłości, zwłaszcza w Jej rodzinie małej i wielkiej. Liczymy nadal na dobrą radę i wsparcie. Jak sama Pani Teresa mówi, według słów Ks. Zdzi-sława, przyszła na plebanię „na próbę”, a próba trwała kilkanaście lat. Pani Teresa przeszła ją nadzwyczaj udanie z pożytkiem dla nas i na chwałę Boga.

3. W środę będziemy obchodzili święto patronalne Europy, dzień św. Benedykta z Nursji, opata. We czwartek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, a w piątek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, jednych z pierwszych Polaków, którzy osiągnęli świętość.

4. Można jeszcze zgłaszać się na sobotni wyjazd do Czernej. Rozpoczęcie pielgrzymki o 8:00 w naszym kościele.

5. Tego samego dnia, w sobotę wieczorem, przybywają do nas w drodze na Jasną Górę pielgrzymi z Poznania. Chętnych do przyjęcia pielgrzymów, którzy nie mają jeszcze osobistego kontaktu z konkretnymi pątnikami prosimy o zgłaszanie się, aby pielgrzymi mogli udać się pod wskazany adres.

6. W poniedziałek 16 lipca o 18:30 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

7. Już teraz informujemy, że 15 sierpnia odbędzie się w naszej parafii Festyn Maryjny. Warto zarezerwować sobie świąteczne popołudnie na wspólne radosne spotkanie.

8. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł „Chrześcijanie „klejem” Syrii” o wkładzie chrześcijan w nagłośnienie sprawy syryjskiej oraz tekst o św. Benedykcie i o tym, jak uratował Europę.

9. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi teksty o Karmelitach i sanktuarium w Czernej.

10. W ubiegłym tygodniu do funduszu organowego wpłynęło 1000 zł (Zenona i Jacek Kryślewiczowie, Piotr i Michalina Janikowie, Tomasz Matysiak i darczyńca anonimowy).