Ogłoszenia duszpasterskie XIII NIEDZIELA ZWYKŁA ZWYKŁY – 1 lipca 2018 r.

1. Dziś, w XIII Niedzielę Zwykłą, modlimy się o to, byśmy żyli w blasku prawdy,
    a nie w ciemnościach błędu. Zachęcamy w te dłuższe dni do duchowej lektury
    z pomocą książki lub internetu.

2. Witamy w naszej parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny nowych księży. Ksiądz Andrzej Olejnik jest od dziś Wikariuszem naszej parafii,
    a ks. Adrian Sikora będzie wśród nas mieszkał i wspomagał nas swoją posługą sakramentalną. Życzymy im dużo zdrowia duszy i ciała, radości na każdy dzień oraz obfitości Bożego światła dla każdych wyborów i działań. Niech Bóg błogosławi, a św. Józef wspiera.

3. Jutro w Leśniowie przypada odpust. Suma odpustowa odbędzie się o 11:00. Zapraszamy do wspólnego lub rodzinnego wyjazdu.

4. We wtorek przypada święto św. Tomasza Apostoła, zwanego niewiernym, który pokazał swoim życiem, jak odważnie, w prostocie i zarazem głębokości serca służyć Jezusowi, a posłany przez Niego zaniósł Ewangelię – niemal dosłownie – aż na krańce ziemi.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek i sobotę odwiedzimy chorych i starszych.

6. Zapraszamy też do wspólnego wyjazdu w pierwszą sobotę do Matki Bożej na Jasną Górę o 6:35 (powrót około 8:45).

7. Już teraz zapraszamy również do zgłaszania się chętnych na wyjazd na całodzienną pielgrzymkę do Czernej w dniu 14 lipca.

8. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł o pierwszym nuncjuszu apostolskim w Rzeczpospolitej Polskiej, który potem został papieżem oraz fachowy artykuł o metodzie in-vitro.

9. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi tekst o kapłaństwie, który pomoże nam jeszcze lepiej przyjmować dar pasterzy i towarzyszyć im.

10. W ubiegłym tygodniu do funduszu organowego wpłynęło 100 zł.

11. Z naszej rodziny parafialnej odszedł do Boga Jan Strzelczyk, l. 85, z ul. Długiej oraz Tadeusz Noga, l. 68, z ul. Księżycowej. Pogrzeby odbędą się jutro,
    tj. w poniedziałek o 15:00 i 16:00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.