Ogłoszenia duszpasterskie XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 lipca 2018 r.

1. Dziś, w XVI Niedzielę Zwykłą, prosimy Boga o pomnożenie w nas wiary, nadziei
    i miłości, byśmy mogli zawsze i wiernie wypełniać Boże wskazania.
  1. Od dzisiaj rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Na zakończenie, za tydzień w niedzielę, po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo wszystkich pojazdów mechanicznych i ich kierowców.
  1. W poniedziałek będziemy obchodzili święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. We wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy. W środę – święto
    św. Jakuba Apostoła, a także dzień czci św. Krzysztofa, męczennika. We czwartek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
    W sobotę – wspomnienie dowolne św. Szarbela Makhlufa, prezbitera.
  1. Dziękujemy tym, którzy zgłosili swoją gotowość i wszystkim, którzy biorą udział w przygotowaniu Festynu Maryjnego z okazji uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej (15 sierpnia).
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy wywiad z przełożoną klasztoru Trapistek, do którego wciąż i licznie zgłaszają się kandydatki, najczęściej
    po ukończeniu studiów z medycyny, architektury, filologii i innych kierunków, a także artykuł o św. Brygidzie i jej wkładzie w rozwój Europy.
  1. W dzisiejszym „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi piękny wiersz Karola Wojtyły i jedno z orędzi, które Bóg przekazał przez św. Szarbela.
  1. W ubiegłym tygodniu do funduszu organowego wpłynęło 500 zł od anonimowego darczyńcy. Rozpoczęliśmy spłatę drugiej raty (znów będzie to około 30 % całej sumy).
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Agnieszka Wyak-Janik
    zd. Pyrkosz i Daniel Janik, który pochodzi z naszej parafii (obecnie mieszkają
    w Częstochowie), Radosław Rokosz z Psar-Kolonii koło Secemina i Paulina Morawska z Wręczycy Wielkiej oraz Daniel Banasiak z Kalei i Dominika Bogus
    z Wręczycy Małej. Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Mirosław Mika,
    l. 60, z ul. Szkolnej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.