Ogłoszenia duszpasterskie XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 lipca 2018 r.

1. Dziś, w XVII Niedzielę Zwykłą, kończy się XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysz-tofa. Po każdej Mszy św. odbywa się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych
    i ich kierowców, samochodów, rowerów itp.
  1. We wtorek będziemy w liturgii wspominali św. Ignacego z Loyoli, w środę –
    św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, a w sobotę św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Również w środę będziemy przeżywali Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego oraz dzień modlitw za spowiedników i moralistów.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  1. We czwartek po Mszy św. zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania kapłańskie. Niestety stale spada liczba kandydatów do sakramentu święceń zgłaszających się z naszej częstochowskiej ziemi.
  1. W piątek i sobotę zaniesiemy Jezusa do chorych i starszych.
  1. W sobotę zapraszamy do wspólnego wyjazdu na Jasną Górę o 6:35 na modlitwę
    za Ojczyznę.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł o niezwykłej inicjatywie pod nazwą: „Modlitwa serc kapłańskich w intencji powołań”; artykuł o Muzeum Powstania Warszawskiego widzianym „od kuchni” oraz wywiad z prezesem Instytutu Pamięci Narodowej.
  1. W ubiegłym tygodniu do funduszu organowego wpłynęło 400 zł (Justyna
    i Krzysztof Plaza oraz anonimowi darczyńcy).
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Piotr Oziębała z Truskolas
    i Marta Gębuś z Wręczycy Małej oraz Michał Wójcik z Częstochowy i Martyna Majchrzak z Częstochowy, która pochodzi z Wręczycy Wielkiej. Ktokolwiek wie
    o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Stefan Biermacki, l. 75, z ul. 3-Maja. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.
  1. W tym tygodniu rozpoczyna się sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji podjętej w intencji trzeźwości wszystkich Polaków. Zachęcamy do radosnego udziału w tym duchowym dziele, które niejedną rodzinę i społeczność uratowało od całkowitej klęski.