Ogłoszenia duszpasterskie XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 sierpnia 2018 r.

1. Dziś, w XIX Niedzielę Zwykłą, modlimy się do naszego Ojca, żebyśmy coraz głębiej
    i pełniej przeżywali to, że jesteśmy Jego przybranymi dziećmi, bo to nam bardzo pomoże osiągnąć obiecane dziedzictwo.
  1. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, przez którego życie i śmierć Bóg poruszył cały świat oraz dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach; w środę – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, stoczonej
    w czasie wojny polsko-bolszewickiej (na koniec każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów); w piątek – wspomnienie św. Jacka Odrowąża.
  1. Już w najbliższą środę, w dniu Wniebowzięcia Maryi z ciałem i duszą do domu Ojca będziemy przeżywali niezwykły dzień dla naszej rodziny parafialnej:12:00 Uroczysta Msza św. z odnowieniem oddania się Bogu przez przyjęcie królowania Maryi na wzór św. Jana Pawła II, który mając 38 lat określił siebie słowami „Totus Tuus”

15:00 Piknik rodzinny
    – zabawa prowadzona przez profesjonalnego wodzireja wesel i zabaw
    – turniej rodzinny w siatkówkę plażową
    – kawiarenka (herbata, kawa, ciasto domowe, kompot)
    – ciepłe dania (żurek, „chłopskie jadło” z domowym chlebem, hot-dog)
    – występ „Dzieci Bożych”
    – rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w ramach konkursu plastycznego
    – zjeżdżalnia (tzw. dmuchaniec) „dino”

19:00 Koncert uwielbienia Pana z Maryją Wielbi Ducha moja Pana
    zespołu „77FM Formacja z Mocą” z Częstochowy

Punktem kulminacyjnym będzie Msza św. o 12:00, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Przypominamy, że dzieci oddają swoje prace plastyczne do poniedziałku (temat prac: Maryja w koronie). Rodziny, które chcą wziąć udział w turnieju siatkówki plażowej, zgłaszają się do p. Jolanty Kot (drużyny maksymalnie
    6-osobowe). Podczas pikniku będą rozprowadzane cegiełki na cele organizacyjne. Ewentualny dochód przeznaczony będzie na wota dla Matki Bożej.
    Przybądźmy wszyscy, by świętować zwycięstwo łaski Boga, który jest miłością. Świętujmy z Królową Nieba i Ziemi, która opiekuje się polskimi rodzinami.

1. W piątek o 20:00 odbędzie się prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu
    z indywidualnym błogosławieństwem. W tym dniu rozpoczynamy z całą archi-diecezją doroczną Nowennę przed uroczystością Maryi Panny Częstochowskiej.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuł o „Funkcjo-nariuszach wyzwolenia” z czasów komunistycznych i współczesnych oraz o tych, którzy oddawali i oddają siebie w walce o wolność i trzeźwość Polaków. Warto też przeczytać artykuł pt. „Kobieta niezastąpionym darem dla ludzkości”, który nawiązuje do pięknego nauczania św. Jana Pawła II o kobiecie.
  1. W naszym „Oblubieńcu” odnajdziemy kilka tekstów, które pomogą nam pogłębić nasze oddanie się Bogu przez Maryję, a dzięki temu pięknie przygotować się do środowej uroczystości. Niech naszymi duchowymi przewodnikami będą
    św. Jan Paweł II i św. Maksymilian Maria Kolbe.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Dominik Trzepizur
    z Wręczycy Wielkiej i Magdalena Rurańska z Węglowic. Ktokolwiek wie
    o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić
    to w kancelarii parafialnej.
  1. W imieniu uczestników Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli pątników pod swój dach i serdecznie ugościli (rodzinom, klubowi „Sokół”, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i tym którzy przygotowali gościnę
    w Domu św. Józefa). Wszyscy obiecali swoją modlitwę w naszych intencjach.
    W piątek przybywają do nas uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Opolskiej.
  1. We wtorek o 14:00 odbędzie się pogrzeb śp. Krzysztofa Kozaka, l. 60,
    z Wręczycy Małej, z ul. Długiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.