Ogłoszenia duszpasterskie XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 sierpnia 2018 r.

1. Dziś, w XX Niedzielę Zwykłą, modlimy się do naszego Ojca, żebyśmy jeszcze bardziej Go kochali.
  1. Jeszcze raz dziękujemy Bogu Ojcu za to, że pozwolił nam w środę przeżyć piękne
    i głębokie spotkanie z Maryją. Na wzór „Totus tuus” św. Jana Pawła II oddaliśmy się
    w jedności z Maryją na służbę Jezusowi. Chcemy dalej z Nią i św. Janem Pawłem II iść
    za Jezusem, wypełniając plan Ojca.
    Od dziś rozpoczynamy w naszej parafii zbieranie podpisów pod prośbą, którą skierujemy do Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza o udzielenie naszej rodzinie parafialnej relikwii św. Jana Pawła II. Chcemy także dzięki temu sprawdzić ilu z nas pragnie w sposób szczególny czcić naszego rodaka w naszym kościele. Na liście chętni do składania podpisu zapisują również swoje imię i nazwisko oraz adres. Nagłówek listy zawiera następujące słowa: „Lista wiernych Parafii Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny we Wręczycy Wielkiej, którzy wyrażają pragnienie i proszą o wielką łaskę, dar relikwii św. Jana Pawła II, papieża rodziny, największego z Polaków, aby wzrastała świętość rodzin i pogłębiało osobiste oddanie Bogu z Maryją”.
  1. W poniedziałek będziemy wspominali św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; we wtorek – św. Piusa X, papieża; w środę – Najświętszą Maryją Pannę Królową, a w piątek będziemy przeżywali święto św. Bartłomieja Apostoła.
  1. Serdecznie zapraszamy na wspólne przeżywanie tradycyjnych Wręczyckich Dożynek już za tydzień w niedzielę. W tym roku organizuje je społeczność Małej Wręczycy. Rozpoczniemy od uroczystej Eucharystii o 12:00, podczas której dziękować będziemy Bogu za tegoroczne plony. Popołudniu na wspólne świętowanie, festyn dożynkowy, udamy się do Wręczycy Małej na plac wiejski na 16:00.
  1. Bardzo dziękujemy tym, którzy okazali wielką ofiarną miłość przygotowując i angażując się w trakcie naszego środowego świętowania, a szczególnie chórowi parafialnemu
    z panią Dorotą Janik na czele, p. Robertowi Baranowi (podczas Mszy św.); członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i przyjaciołom (za piknik); p. Jolancie Kot i rodzinie (turniej rodzinny w siatkówkę). Dziękujemy za przyby-cie do nas i służbę dla nas zespołowi „77FM Formacja z Mocą” z Częstochowy i Grupie Jurajskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
  1. W najnowszym numerze „Niedzieli” polecamy szczególnie artykuł zapowiadający światowe spotkanie rodzin w Dublinie i bardzo ciekawy tekst o „Królu instrumentów”, jakim są organy piszczałkowe oraz wywiad z Andrzejem Anuszem o tym, dlaczego nie zezwolono w Parlamencie Europejskim na otwarcie wystawy poświęconej Józefowi Piłsudskiemu.
  1. W naszym „Oblubieńcu” odnajdziemy między innymi słowa św. Jana Pawła II o kulcie świętych, które dziś mogą nam pomóc w korzystaniu z daru Jego obecności w naszym życiu.
  1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Mateusz Koćwin z Wręczycy Małej
    i Martyna Ciania z Częstochowy oraz Zbigniew Fajer z Zamłynia i Ewa Lisiecka z Wręczycy Małej. Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  1. W imieniu uczestników Pieszej Pielgrzymki Opolskiej dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli pątników i ugościli oraz tym, którzy przygotowali dla pielgrzymów (około sześćdziesięciu) Dom św. Józefa. Prosimy o zgłoszenie się wcześniej chętnych
    do posprzątania go w poniedziałek.
  1. W ciągu ostatnich dwóch tygodni kilka osób wpłaciło na fundusz organowy w sumie 900 zł (Renata Przytulska i troje anonimowych darczyńców).
  1. Z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Emilia Langner z ul. Częstochowskiej. Jej po-grzeb odbył się w Kalei, gdzie żyła niemal całe życie. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.
  1. Trwają jeszcze zapisy na naszą pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się
    w sobotę. Głównym organizatorem jest ks. Wikariusz Andrzej. Pielgrzymka rozpocznie się od modlitwy w kościele o 6:00 rano. Po przywitaniu nas przed szczytem jasnogórskim przez Ojców Paulinów, odbędzie się specjalna Msza św. naszej grupy w kaplicy sakramentu pokuty i pojednania o 12:30. Są jeszcze do nabycia w księgarni koszulki pielgrzymkowe z poprzednich lat.